Microsoft: przed Chrome OS długa i ciężka droga

Microsoft: przed Chrome OS długa i ciężka droga

Microsoft: przed Chrome OS długa i ciężka droga
Źródło zdjęć: © Microsoft
12.07.2009 23:30, aktualizacja: 13.07.2009 11:19

"Bez odpowiedniego zaplecza nawet najlepszy system operacyjny będzie miał problemy z przyjaznym przyjęciem przez użytkowników." - powiedział w rozmowie z PC World jeden z przedstawicieli Microsoftu. Jednocześnie firma unika jasnego komentarza w sprawie projektu Google i zapowiada, że z poważnymi deklaracjami poczeka aż Chrome OS zostanie udostępniony choćby w fazie Beta.

Zapowiedź Chrome OS i liczne komentarze prasy zwiastujące nadchodzącą wojnę pomiędzy Google i Microsoft skłoniły nas by zapytać giganta z Redmond jaka jest reakcja firmy na projekt systemu webowego Google. Choć firma prowadzi politykę niewypowiadania się na temat produktów konkurencji (szczególnie nieukończonych - jak podkreślają jej przedstawiciele), to w kilku słowach komentarza można zauważyć kilka ciekawych punktów.

Piotr Kaniowski, jeden z przedstawicieli polskiego oddziału Microsoftu, powiedział dla PC World: "_ Firma Google dopiero zapowiedziała rozpoczęcie prac nad systemem Chrome OS. Do jego ukończenia lub chociażby wydania wersji beta jeszcze długa i ciężka droga, chociaż według przedstawionych planów system ma być gotowy w 2010 roku. Pamiętajmy o tym, że system operacyjny to nie jest stu procentowa gwarancja sukcesu i zdobycia rynku. Bez odpowiedniego zaplecza w postaci bogatej bazy aplikacji, sterowników, ekosystemu partnerów czy pomocy technicznej, nawet najlepszy system operacyjny będzie miał problemy z przyjaznym przyjęciem przez użytkowników. Będziemy na pewno z zainteresowaniem przyglądać się temu, co zaoferuje nam Google. _"

Obraz
© (fot. IDG)

Naturalnie zapytaliśmy Microsoft również o to, czy Chrome OS może być zagrożeniem dla rodziny Windows lub w mniejszym zakresie - Windows 7 na rynku netbooków. W tej kwestii przedstawiciel odpowiedział jedynie, że "trudno to przewidzieć na podstawie wstępnych zapewnień jakie przedstawiła firma Google - nie dając możliwości przetestowania choćby wersji Beta". Microsoft czeka z poważniejszymi deklaracjami aż Google oficjalnie zaprezentuje pierwsze wersje systemu.

Warto dodać, że podobną linię wypowiedzi przyjęli nie tylko konkurenci, ale również partnerzy Google - więcej w artykule "Producenci PC: Chrome OS? Najpierw testy, potem deklaracje".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)