Microsoft prezentuje system operacyjny i telefony z serii Windows Phone 7

Microsoft prezentuje system operacyjny i telefony z serii Windows Phone 716.02.2010 11:55
Microsoft prezentuje system operacyjny i telefony z serii Windows Phone 7
Źródło zdjęć: © Microsoft

Microsoft przedstawił nowy system operacyjny i nową generację telefonów Windows - serię Windows Phone 7. Nowy system i telefony mają stawiać na intuicyjną konstrukcję i nowe podejście do używania telefonów komórkowych. Pierwsze modele serii Windows Phone 7 trafią do sprzedaży w sezonie świątecznym tego roku.

"Dzisiaj z dumą przedstawiam serię Windows Phone 7. nową generację telefonów Windows" - powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. - "Na zatłoczonym rynku pełnym telefonów, które wyglądają tak samo i robią to samo, postawiłem przed naszym zespołem trudne wyzwanie, zbudować nowe wrażenia mobilne. Windows Phone 7 to telefon, który naprawdę odzwierciedla tempo współczesnego życia i potrzebę kontaktów z innymi ludźmi”.

Zaprojektowany pod kątem życia w ciągłym biegu

Konstrukcja telefonu obejmuje jego wzornictwo, jak również podejście do łączenia usług. Nowe telefony Windows zrywają z tradycyjnymi ikonami. Ekran początkowy Windows Phone 7 zawiera aktualizowane w czasie rzeczywistym "tablice", które łączą informacje z różnych źródeł. Kiedy użytkownik utworzy "tablicę" związaną z przyjacielem, będzie mógł szybko obejrzeć jego najnowsze zdjęcia oraz wpisy spoglądając na ekran początkowy.

Każdy telefon Windows Phone 7 będzie wyposażony w sprzętowy przycisk uruchamiający wyszukiwarkę Bing. Zapewni to szybki dostęp do wyszukiwania z dowolnego miejsca w telefonie, wyświetlając najbardziej trafne wyniki internetowe lub lokalne w zależności od typu zapytania.

288755380824455315
Źródło zdjęć: © (fot. Microsoft)

Windows Phone 7 ma zapewnić także integrację usług za pośrednictwem hubów informacyjnych, które łączą pokrewną treść z Internetu, aplikacji i usług w pojedynczy widok. Windows Phone 7 zawiera sześć hubów tematycznych, które odzwierciedlają najważniejsze rodzaje aktywności:

- Ludzie. Łączy pokrewną treść dotyczącą danej osoby, w tym źródła informacji z serwisów społecznościowych oraz zdjęcia. Stanowi też centralne miejsce, z którego w prosty sposób można wysyłać wiadomości do Facebooka i Windows Live.

- Obrazy. Dzięki niemu udostępnianie materiałów wideo i zdjęć w sieciach społecznościowych staje się jeszcze prostrze. Windows Phone 7 integruje się również z internetowymi galeriami i komputerem PC, przez co telefon staje się idealnym miejscem do przeglądania całej kolekcji zdjęć i wideo.

- Gry. Po raz pierwszy Microsoft oficjalnie udostępnia usługę Xbox LIVE użytkownikom telefonów, w tym gry Xbox LIVE, Spotlight oraz możliwość obejrzenia awatara, osiągnięć i profilu gracza. Usługa Xbox LIVE, która ma 2. miliony aktywnych użytkowników na całym świecie, oferuje kontakty z przyjaciółmi, gry i rozrywkę posiadaczom konsoli Xbox 360, a teraz również telefonów Windows Phone 7.

- Muzyka i wideo. To centrum łączy najlepsze cechy odtwarzacza Zune - w tym treści z komputera użytkownika, internetowe serwisy muzyczne, a nawet wbudowane radio FM - w jednym miejscu. Dzięki serwisowi Zune Social użytkownicy nowych telefonów mogą polecić utwory muzyczne użytkownikom o podobnych upodobaniach. Łatwa nawigacja i wysoka jakość dźwięku zapewniają poczucie „zanurzenia”. w odtwarzanej treści.

- Marketplace. Proste narzędzie do wyszukiwania i pobierania certyfikowanych aplikacji oraz gier.

- Biuro. Pozwala wykorzystać znane, najpopularniejsze na świecie oprogramowanie biurowe w telefonie Windows. Dzięki dostępowi do Office, OneNote i SharePoint Workspace użytkownicy mogą w jednym miejscu czytać, edytować i udostępniać dokumenty. Outlook Mobile dodaje do tego możliwość pracy oraz dostęp do aktualnych wiadomości również poza domem lub biurem.

Dostępność

Pierwsze telefony będą dostępne w sprzedaży u operatorów sieci komórkowych oraz producentów telefonów w sezonie świątecznym 201. roku.

Pełną retransmisję konferencji Steve’a Ballmera na targach Mobile World Congress można obejrzeć pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)