Microsoft pozwany za Live Tiles

Microsoft pozwany za Live Tiles

Microsoft pozwany za Live Tiles
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
02.11.2012 11:10

Wraz z premierą Windows Phone 7 Microsoft zaczął wprowadzać Live Tiles, czyli linki do aplikacji, które mogą jednocześnie wyświetlać informacje pochodzące z danej aplikacji. Ale dopiero kiedy światło dzienne ujrzał Windows 8, Windows Phone 8 i tablet Surface, uaktywniła się firma SurfCast, która twierdzi, że posiada na nie patent.

SurfCast w 200. roku złożyło swój wniosek patentowy. a cztery lata później przyznano im US Patent #6,724,403, który opisuje informacje z różnych źródeł, które podpinane są pod kafelki odświeżane co jakiś czas. Mniej więcej w ten sposób działają także Live Tiles Microsoftu, ale patent posiadany przez SurfCast odnosi się też do urządzenia działającego pod kontrolą takiego programu, nie tylko do samego oprogramowania.

Zanim nie powstał Surface RT Microsoft sprzedawał pod własną marką tylko oprogramowanie i urządzenia peryferyjne. Wraz z pojawieniem się tabletu dla SurfCast pojawiła się szansa na bardzo duże odszkodowania lub przynajmniej na solidną porcję opłat licencyjnych. W końcu SurfCast istnieje właściwie tylko po to, by posiadać całe cztery patenty. Można chyba założyć, że obie firmy dojdą w końcu do jakiegoś porozumienia poza salą sądową. Ale pewności mieć nie można.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)