Microsoft Office z odświeżonym interfejsem. Pakiet zmieni się nie do poznania

Microsoft Office z odświeżonym interfejsem. Pakiet zmieni się nie do poznania

Microsoft Office z odświeżonym interfejsem. Pakiet zmieni się nie do poznania
Źródło zdjęć: © iStock.com
Arkadiusz Stando
14.06.2018 09:50

Microsoft chyba nie lubi zmian. Pakiet usług Office otrzyma pierwszą od lat aktualizację interfejsu. Udostępniono już wersję "Preview" dla komputerów Windows, a później Mac, więc wiemy, czego się spodziewać, po nowym wyglądzie Microsoft Office.

Microsoft Office 2019 został zapowiedziany jeszcze w zeszłym roku, a z tego co wiemy, zadebiutuje pod koniec tego roku. Niedługo natomiast ma pojawić się publiczna wersja beta. Jednak wiemy już, jakie firma Microsoft wprowadza zmiany w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook.

W nowym Office zastosowano Fluent Design - odświeżony styl graficzny Microsoftu. W efekcie program Word i jego pochodne wyglądają nowocześnie i bardziej przejrzyście. Programy Microsoftu Office doczekały się także nowych animacji oraz ikon. Oprócz tego, użytkownicy zobaczą też uproszczoną wstążkę.

Obraz
© Microsoft

Odświeżony interfejs Microsoft Office ma pojawiać się stopniowo. To dosyć dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, ile osób na co dzień korzysta z programów Microsoft. Tak ogromna zmiana po dekadzie, mogłaby sprawić, że użytkownikom Office'a byłoby ciężko z niego korzystać. Powoli wprowadzane zmiany mają temu zaradzić.

"Office jest użytkowany przez ponad miliard ludzi. Dlatego też pomimo ekscytacji zmianami, zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by zrobić to prawidłowo" – mówi dyrektor generalny Microsoftu, Jared Spataro.

Nowy wygląd Microsoft Office zostanie wprowadzony także w wersjach przeglądarkowych pakietu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)