Microsoft Office z odświeżonym interfejsem. Pakiet zmieni się nie do poznania

Microsoft Office z odświeżonym interfejsem. Pakiet zmieni się nie do poznania
Źródło zdjęć: © iStock.com
Arkadiusz Stando

14.06.2018 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft chyba nie lubi zmian. Pakiet usług Office otrzyma pierwszą od lat aktualizację interfejsu. Udostępniono już wersję "Preview" dla komputerów Windows, a później Mac, więc wiemy, czego się spodziewać, po nowym wyglądzie Microsoft Office.

Microsoft Office 2019 został zapowiedziany jeszcze w zeszłym roku, a z tego co wiemy, zadebiutuje pod koniec tego roku. Niedługo natomiast ma pojawić się publiczna wersja beta. Jednak wiemy już, jakie firma Microsoft wprowadza zmiany w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook.

W nowym Office zastosowano Fluent Design - odświeżony styl graficzny Microsoftu. W efekcie program Word i jego pochodne wyglądają nowocześnie i bardziej przejrzyście. Programy Microsoftu Office doczekały się także nowych animacji oraz ikon. Oprócz tego, użytkownicy zobaczą też uproszczoną wstążkę.

Obraz
© Microsoft

Odświeżony interfejs Microsoft Office ma pojawiać się stopniowo. To dosyć dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę, ile osób na co dzień korzysta z programów Microsoft. Tak ogromna zmiana po dekadzie, mogłaby sprawić, że użytkownikom Office'a byłoby ciężko z niego korzystać. Powoli wprowadzane zmiany mają temu zaradzić.

"Office jest użytkowany przez ponad miliard ludzi. Dlatego też pomimo ekscytacji zmianami, zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by zrobić to prawidłowo" – mówi dyrektor generalny Microsoftu, Jared Spataro.

Nowy wygląd Microsoft Office zostanie wprowadzony także w wersjach przeglądarkowych pakietu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)