Microsoft - mniej Binga, więcej MSN

Microsoft - mniej Binga, więcej MSN

Microsoft - mniej Binga, więcej MSN
Źródło zdjęć: © chip.pl
29.09.2014 13:26

Microsoft zmieni nazwy swoich popularnych aplikacji. Wszystkie, które do tej pory wykorzystywały nazwę Bing, od teraz będą nawiązywać zamiast tego do usługi informacyjnej MSN.

Microsoft, według własnej opinii, zdołał już odpowiednio wypromować nazwę Bing wśród konsumentów. Teraz chce przywrócić blask swojej starej marce, a więc serwisowi informacyjnemu MSN. W przyszłym tygodniu wszystkie aplikacje, które gromadzą informacje z wyszukiwarki Bing (na przykład wieści ze świata w aplikacji Bing Wiadomości, kursy akcji i walut w Bing Finanse, przepisy kulinarne w Bing Kuchnia, i tak dalej) zmienią swoje nazwy, zastępując człon „Bing” członem „MSN”, a więc usługi informacyjnej, którą Microsoft chce wypromować.

MSN jest wykorzystywany przez prawie 400 milionów użytkowników. Miarą Microsoftu są jednak odsłony, a te nie są miarodajne: wiele osób odwiedza MSN przez przypadek, z uwagi na to, że jest to domyślna startowa witryna internetowa w Windows. Teraz odwiedziny na MSN mają być bardziej „świadome”, a użytkownicy mają z własnej woli ów serwis odwiedzać. Czy to się uda? To się dopiero okaże…

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szykuj 4 GB na testy Windows 9

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)