Microsoft akceptuje wyrok

Microsoft akceptuje wyrok
Źródło zdjęć: © Microsoft

23.10.2007 13:00, aktual.: 23.10.2007 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern z Redmond nie będzie odwoływał się od decyzji Europejskiego Sądu Pierwszej Instancji, który miesiąc temu utrzymał w mocy wyrok i karę nałożoną na Microsoft przez Komisję Europejską w procesie antymonopolowym z 2004 roku. Przedstawiciele amerykańskiej firmy zamierzają wypełnić zobowiązania nałożone trzy lata temu przez KE.

W procesie tym Microsoftowi zarzucono stosowanie nielegalnych praktyk, które ograniczały konkurencyjność na rynku IT - szkodząc tym samym dostawcom oprogramowania współpracującego z platformami serwerowymi Microsoftu i producentom aplikacji do odtwarzania plików audio-wideo. Decyzja koncernu o nieskładaniu apelacji w tej sprawie ostatecznie kończy wieloletni spór sądowy.

_ "Nie będziemy odwoływać się o tego orzeczenia i zamierzamy kontynuować współpracę z Komisją Europejską oraz firmami z branży IT. Chcemy, aby współpraca ta zaowocowała stworzeniem odpowiedniego klimatu dla rozwoju nowych technologii - zarówno w Europie, jak i na całym świecie" _ - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Microsoft.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej na razie nie komentują decyzji koncernu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także