Microsoft 365. Przegląd możliwości nowej, rozszerzonej subskrypcji© Unsplash.com

Microsoft 365. Przegląd możliwości nowej, rozszerzonej subskrypcji

13 maja 2020

Microsoft 365 zastępuje dawną subskrypcję Office 365. Co się zmieniło, co zostało ulepszone, jakie nowości na nas czekają? Informujemy i wyjaśniamy.

Materiał powstał we współpracy z Microsoft Polska

ALSO Polska jest oficjalnym dystrybutorem produktów firmy Microsoft

Word, PowerPoint czy Outlook to programy dobrze znane chyba wszystkim użytkownikom komputerów osobistych – w końcu kto nie zna popularnego Office’a? Od kilku lat Microsoft oferuje je także w ramach usługi subskrypcyjnej Office 365, którą właśnie przekształcono w Microsoft 365. Skąd ta zmiana?

Nowe możliwości znanych programów

Microsoft 365 to nie tylko nowa nazwa usługi. Subskrypcja, która do tej pory obejmowała głównie programy biurowe, ma teraz dużo *szerszy zakres. *

Zacznijmy jednak od podstaw, bo zestaw oprogramowania Office jest cały czas filarem usługi. Jednak nawet taki weteran jak Outlook doczekał się nowości. To możliwość założenia nowego konta pocztowego – chronionego przed spamem i szkodliwymi wiadomościami próbującymi wyłudzić dane. I posiadającego 50 GB miejsca na maile razem z załącznikami.

Również Word doczekał się nowości. Do pomocy przy tworzeniu tekstów zaprzęgnięta została sztuczna inteligencja pod nazwą Redaktora. To narzędzie poprawiające błędy gramatyczne, ortograficzne i interpunkcyjne teraz sprawdza tekst również pod kątem stylistyki. Może np. zasugerować bardziej pasujące do całej wypowiedzi synonimy lub też, jeśli zostanie o to poproszone, podpowiedzieć kilka wersji zaznaczonego zdania. Redaktor może nawet od razu sprawdzić, czy nadesłany przez kogoś tekst nie jest plagiatem skopiowanym z internetu.

Obraz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Redaktor tekstowy funkcjonuje teraz także jako wtyczka do przeglądarek Chrome i Edge. Sprawdza, poprawia i wygładza również to, co piszemy w internecie, czy to na Facebooku czy nawet w komentarzach do tego tekstu.

Z kolei PowerPoint teraz aktywnie wspomaga proces kreatywny, podpowiadając na bieżąco dziesiątki różnych opcji odnośnie wyglądu i kompozycji każdego slajdu. Wystarczy kilka kliknięć, by wyjść poza utarty schemat.

Inteligentnego asystenta zintegrowano przy tym z bazą ponad 8000 tysięcy grafik, 300 specjalnie przygotowanych stylów i kilkuset animacji, naklejek, wstawek i obiektów 3D. Nie trzeba już szukać zdjęć do prezentacji w internecie, a program sam je przycina, zmienia układ slajdu czy też ustawia jasność tła. Subskrypcja Microsoft 365 daje przy tym prawa do wykorzystywania zdjęć i możemy z nich legalnie korzystać np. w pracy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Microsoft 365 to nie tylko ulepszony Office. Odświeżona subskrypcja pozwoli też zadbać o *bezpieczeństwo. *

Każdy subskrybent otrzymuje dostęp do 1 TB miejsca na dane w chmurze dzięki OneDrive. Poza tym zawartość folderu Dokumenty, Zdjęcia oraz pulpitu jest na bieżąco synchronizowana z chmurą. Z badań wynika, że to 3 najczęściej wykorzystywane przez użytkowników foldery. Oczywiście można samemu wskazać również inne.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3] Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Dzięki temu nie tylko mamy dostęp do plików wszędzie, ale też zabezpieczamy je na wypadek awarii albo nawet zwykłej nieuwagi. OneDrive będzie przechowywał wersję zapasową przez miesiąc. Dodatkowo usługa oferuje także specjalny magazyn na pliki szczególnej wartości - to wirtualny sejf, w którym można umieścić na przykład swoje hasła, kopie umów czy inne kluczowe dokumenty. Dziękii temu nie można ich przypadkiem nikomu udostępnić i są zabezpieczone dwustopniowym uwierzytelnianiem.

Microsoft 365 to także całkiem nowa aplikacja Bezpieczeństwo Rodzinne. Aktualnie jest w fazie testów, a latem wejdzie już do powszechnego użycia. Będzie dbać o ochronę naszych bliskich w wirtualnym świecie. Pozwala na przykład na ustalanie limitów czasu, który dziecko spędza na graniu w konkretne gry. I to nie tylko na komputerze z Windows 10, ale również na konsoli Xbox One oraz na smartfonie z Androidem. Bezpieczeństwo Rodzinne pozwala także na monitorowanie aktywności w sieci, ściąganie plików czy przeprowadzanie transakcji.

Bezpieczeństwo Rodzinne wykracza przy tym poza sieć. Dzięki geolokalizacji umożliwia, między innymi, sporządzenie listy lokacji, które może odwiedzać nieletni członek rodziny. Potem powiadamia za każdym razem, gdy dziecko do nich dotrze lub je opuści. Nie trzeba nawet sprawdzać, cyfrowy asystent sam da znać, że pociecha wyszła ze szkoły i jest u kolegi.

{"width":600,"height":350,"photo":{"id":"1954142468-66028245","url":"https://d.wpimg.pl/1954142468-66028245/microsoft-365.PNG","title":"","author":"","source":"Materiały prasowe","width":"2350","height":"920"}}

Efektywna komunikacja

Microsoft 365 to również specjalnie skrojona pod potrzeby użytkowników indywidualnych aplikacja Teams, wykorzystywana do tej pory do zdalnej pracy zespołowej w firmach. Teraz będzie także dostępne dla domowych użytkowników w ramach jednej subskrypcji. W wersji testowej już wkrótce, a w pełnej – jesienią tego roku.

Teams to przede wszystkim komunikator i narzędzie do wideokonferencji, ale pozwala także na prowadzenie wspólnego kalendarza czy listy zadań, a także na dzielenie się plikami. Może także asystować w trakcie wakacji, znów dzięki geolokalizacji, która pozwoli stworzyć listę miejsc do odwiedzenia i będzie monitorować położenie poszczególnych członków grupy.

Microsoft 365 ze wszystkimi dostępnymi funkcjami można wypróbować za darmo przez 30 dni w ofercie rodzinnej, czyli nie dla jednego użytkownika, ale nawet sześciu. Każdy z jej członków dostaje pełen dostęp do wszystkich rozwiązań, włącznie ze swoim własnym 1 TB miejsca na dane w chmurze.

A jeśli chcecie o Microsoft 365 dowiedzieć się więcej, to najlepiej zajrzeć na tę stronę.

Ile to kosztuje?

Obraz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Najlepszą opcją jest w tym momencie zakup u jednego z oficjalnych partnerów Microsoftu (to m.in. sklepy Media Markt, Media Expert, x-kom), wtedy oszczędzamy 100 zł i za rok płacimy 299 zł. Po przeliczeniu – ok. 25 zł miesięcznie.

Do 19 maja trwa również promocja firmy x-kom.pl, w ramach której można otrzymać Microsoft 365 w prezencie razem z ultramobilnym, dysponującym obracanym ekranem laptopem Acer Swift 3.

ALSO Polska jest oficjalnym dystrybutorem produktów firmy Microsoft
Materiał powstał we współpracy z Microsoft Polska
Obraz
© Materiały prasowe