Mężczyzna "wchodzi" do wirtualnej rzeczywistości (WIDEO)

Mężczyzna "wchodzi" do wirtualnej rzeczywistości (WIDEO)

Mężczyzna "wchodzi" do wirtualnej rzeczywistości (WIDEO)
Źródło zdjęć: © Oliver Kreylos
16.05.2014 11:00, aktualizacja: 16.05.2014 12:17

Oliver Kreylos zajmujący się grafiką 3D i wirtualną rzeczywistością od ponad 20 lat przedstawił wyniki swojego najnowszego eksperymentu. Oculus Rift w połączeniu z trzema Kinectami pozwolił mu zobaczyć siebie samego w środku cyfrowej przestrzeni.

Oliver Kreylos, zajmujący się grafiką 3D i wirtualną rzeczywistością od ponad 20 lat, przedstawił wyniki swojego najnowszego eksperymentu. Oculus Rift w połączeniu z trzema Kinectami pozwolił mu zobaczyć siebie samego w środku cyfrowej przestrzeni.

Dzięki temu mężczyzna był w stanie zobaczyć swoje kończyny lub całą postać, w zależności od wybranej kamery. Oliver twierdzi, że pomimo słabej jakości obrazu (wykorzystywane były stare modele Kinecta) wrażenie z przebywania w wirtualnej rzeczywistości jest znacznie lepsze niż w przypadku oglądania trójwymiarowego modelu avatara.

Jednak zastosowanie tego typu technologii raczej nie sprawdzi się w branży gier wideo. Autor celuje raczej w nowego rodzaju telekonferencje, rozgrywające się w wirtualnej rzeczywistości, które pomogłyby w zdalnej współpracy. Więcej informacji na temat postępu prac znajdziecie na oficjalnym blogu Olivera.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple pomoże policji w ukrywaniu jej brutalnych działań

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)