Mężczyzna, który kupił Google.com za 12 dolarów - finał niesłychanego incydentu

Mężczyzna, który kupił Google.com za 12 dolarów - finał niesłychanego incydentu

Mężczyzna, który kupił Google.com za 12 dolarów - finał niesłychanego incydentu
Źródło zdjęć: © Dudley Carr / flickr.com / CC
09.10.2015 11:31, aktualizacja: 09.10.2015 13:52

Pewien amerykański były pracownik Google’a może śmiało nazwać siebie szczęśliwcem. Udało mu się… kupić stronę Google.com! Ale tylko na minutę. Ale takiego finału pewnie nikt się nie spodziewał.

Serwis Google Domains w ciągu minuty od dokonania transakcji anulował zakup i zwrócił mężczyźnie wpłacone 1. dolarów. Ved nie wie co się stało, że otrzymał możliwość zakupu domeny Google.com. Firma sprawdza powód incydentu, jednak nie znalazła jeszcze niczego niepokojącego.

Po załatwieniu sprawy, Ved dowiedział się, że nie otrzyma żadnego wynagrodzenia w związku z incydentem, nie czuł z tego powodu żalu. Stwierdził, że i tak wolałby, żeby ewentualna nagroda trafiła na cele charytatywne.

- Nie zależy mi na pieniądzach. Nigdy nie chodziło o pieniądze –. powiedział Ved serwisowi Business Insider. Internetowy gigant po tych słowach zmienił jednak zdanie. Firma przeznaczyła pieniądze do wskazanej przez byłego Googlersa indyjskiej fundacji skupiającej się na edukacji w lokalnych slumsach. Ved nie chce zdradzać o jakiej kwocie mowa, jedynie wspomina, że chodzi o „więcej niż dziesięć tysięcy”.

Oprócz tego Google zaoferowało podwojenie kwoty i przeznaczenie jej na „The Art of Living India”. – organizacji zajmującej się transformacjach społecznych, edukacji dzieci itp.

_ SŁK - Wirtualna Polska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)