McAfee i Symantec zabezpieczą wirtualne maszyny

McAfee i Symantec zabezpieczą wirtualne maszyny

McAfee i Symantec zabezpieczą wirtualne maszyny
Źródło zdjęć: © HP
13.09.2008 12:00, aktualizacja: 13.09.2008 16:05

Na rozpoczynającej się na początku następnego tygodnia konferencji WMworld 2008, firmy Symantec oraz McAfee zamierzają zaprezentować nowe aplikacje zabezpieczające środowisko wirtualnych maszyn.

Przedstawiciele McAfee zamierzają pokazać Total Protection for Virtualization, zestaw narzędzi do bezpiecznej pracy na wirtualnych maszynach. W zestawie znajdą się VirusScan, AntiSpyware, Host Intrusion Prevention oraz Policy Orchestrator. Pomyślano o nowym modelu licencjonowania, który ma uprościć stosowanie powyższych produktów przez administratorów w środowiskach wirtualnych. Licencja będzie dotyczyć fizycznego serwera, niezależnie od liczby wirtualnych maszyn uruchomionych na nim. Total Protection for Virtualization ma się pojawić w sprzedaży do końca roku.

Tymczasem Symantec zaprezentuje uczestnikom konferencji VMworld 2008 produkt o nazwie Symantec Security Virtual Machine. Co ciekawe, jest to system operacyjny Linux przystosowany do instalacji na fizycznym serwerze, który ma być objęty ochroną. Symantec używa specjalnego interfejsu programistycznego zaprojektowanego przez WMware, który pozwala zewnętrznemu oprogramowaniu na monitorowanie wirtualnych sesji. Bliższe informacje o wprowadzeniu Symantec Security Virtual Machine do sprzedaży nie są jeszcze znane.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)