mBook - najmniejszy na świecie laptop

Strona głównamBook - najmniejszy na świecie laptop
27.02.2009 11:42
mBook - najmniejszy na świecie laptop

Koreańska firma UMID wprowadziła na rynek, jak twierdzi, najmniejszego i najlżejszego na świecie laptopa. Jest on zdecydowanie mniejszy od netbooków, które uchodzą za bardzo mobilne urządzenia o niewielkich rozmiarach.

mbook to urządzenie, którego wymiary wynoszą zaledwie 158 x 94,1 x 18,6 mm, a waga jedynie 315 gramów. Jest on wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej zaledwie 4,8 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Po prawej stronie ekranu umieszczona została kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 Mpix, natomiast po lewej - niewielki głośnik.

W sprzedaży znalazły się dwie odmiany urządzenia, które zostały wyposażone w procesor Intel Atom taktowany zegarem o częstotliwości 1,1 lub 1,3 GHz. Oba modele posiadają pamięć operacyjną o pojemności 1 GB oraz dyski twarde wykonane w technologii flash o pojemności od 8 do 32 GB.

mbook oferuje również szereg technologii transmisji danych. Obok modułu HSDPA znajdziemy również obsługę interfejsu Bluetooth, a także WiBro - system transmisji danych popularny w Korei Południowej, podobny do WiMax. Dodatkowa antena ma pozwolić na odbiór sygnału o nienajlepszej jakości. mbook posiada również czytnik kart pamięci 4 w 1, port mini USB klawiaturę QWERTY oraz baterię, która pozwoli nawet na sześć godzin nieprzerwanej pracy.

Wersję z procesorem o częstotliwości 1,3 GHz można nabyć za równowartość około 420 euro, natomiast za tańszą wersję trzeba będzie zapłacić około 365 euro.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)