Trwa ładowanie...
dbj6a92

mBank ostrzega przed oszustami. "Nie wierz w szybki i łatwy zarobek"

mBank ostrzega przed przestępcami, którzy chcą przekazywać tajemną wiedzę o "superinwestycjach". - Jedyną osobą, która na tym zarobi, będzie oszust. A jego zarobkiem będą Twoje oszczędności - czytamy w specjalnym komunikacie.
Share
mBank ostrzega przed oszustami
mBank ostrzega przed oszustamiŹródło: Getty Images
dbj6a92

mBank wysłał do swoich klientów specjalny komunikat, w którym ostrzega przed fałszywymi praktykami, jakich coraz częściej dopuszczają się cyberprzestępcy.

- W Internecie znajdziesz wiele osób lub firm, które chcą Ci przekazać tajemną wiedzę o "superinwestycjach”. Będą Cię wytrwale przekonywać, że znalazły cudowny sposób na zdobycie wielkiego bogactwa. Prześlą Ci fałszywy wywiad z celebrytą z pierwszych stron gazet lub zaprezentują skomplikowane statystyki jak dużo możesz zarobić - alarmuje mBank.

- Według ich zapewnień będziesz mógł pomnożyć swoje oszczędności dzięki "inteligentnemu algorytmowi do kryptowalut", "inwestycjom w wartościowe kruszce” lub innym wymyślonym innowacyjnym metodom pomnażania pieniędzy. Będą również Cię przekonywać, że bank może ostrzegać Cię przed "superinwestycjami”, ponieważ chce pozbawić Cię szans na duży zarobek - czytamy dalej w komunikacie.

dbj6a92

Zobacz: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu [Wideo]

Czytaj także: PKO BP ostrzega: oszuści podszywają się pod pracowników banku

- Jedyną osobą która na tym zarobi, będzie oszust. A jego zarobkiem będą Twoje oszczędności - alarmuje mBank.

dbj6a92

mBank apeluje: zachowaj zdrowy rozsądek

W komunikacie przesłanym do klientów, bank udziela ważnych wskazówek, którymi powinni się kierować po natrafieniu na informacje o niezwykle opłacalnych inwestycjach. Oto one:

  • Sprawdźmy w internecie opinie o firmie, która nakłania do współpracy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę firmy i przeczytać czy ktoś inny nie zgłasza, że został oszukany.
  • Pamiętajmy, aby nie podawać nikomu swojego loginu i hasła do bankowości internetowej, a także danych karty płatniczej i dowodu osobistego.
  • Nie instalujmy żadnych aplikacji na telefonie i komputerze, które mają dać obcym osobom zdalny dostęp do naszych urządzeń.
  • Sprawdźmy, gdzie przesyłamy i pieniądze i w jakim punkcie płacimy kartą. Jeśli przelewamy środki do egzotycznych krajów, jest wysoce prawdopodobne, że stracimy nad nimi kontrolę.

Zobacz także: Santander Bank Polska znów ostrzega przed oszustami. Tym razem chodzi m.in. o OLX

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbj6a92

Podziel się opinią

Share
dbj6a92
dbj6a92
Więcej tematów