Maszyna RAF usiadła na plaży. Udane lądowanie i start Airbusa A400M Atlas

Maszyna RAF usiadła na plaży. Udane lądowanie i start Airbusa A400M Atlas
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
Arkadiusz Stando

12.12.2018 14:59, aktual.: 14.12.2018 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjskie lotnictwo wojskowe Royal Air Force pochwaliło się udanym lądowaniem wojskowego giganta na plaży. Samolot transportowy Airbus A400M wylądował na piasku w obszarze bazy wojskowej w Pembrey w zachodniej części Walii.

Zgodnie z oświadczeniem członkowie Dywizjonu 206 ćwiczyli swoje umiejętności podczas prób lądowania na plaży w południowej Walii. Wspierani przez inżynierów LXX Squadron z RAF Brize Norton dokonali tego z sukcesem.

Plaże wokół Pembrey Sands są rutynowo wykorzystywane przez RAF do treningu. A400M zaprezentował swoje doskonałe możliwości taktyczne na naturalnych powierzchniach - w tym przypadku na wilgotnym piasku. Piloci maszyny wylądowali oraz wystartowali ogromnym 76,5 tonowym Airbusem A400M.

Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom do sterowania maszyną "fly-by-wire", zadanie było łatwiejsze do wykonania. RAF planuje ponownie wykonać ten manewr, ale tym razem w trudniejszych warunkach. To będzie większe wyzwanie, bo piloci z założonymi goglami noktowizyjnymi mają posadzić maszynę w nocy.

Wszechstronność Airbus A400M Atlas pozwala mu lądować na wielu różnych powierzchniach. W tym na terenach naturalnych, nawet przy bardzo dużej ilości ładunku na pokładzie. Ta zdolność taktyczna została zademonstrowana właśnie podczas prób na plaży Pembrey Sands.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (69)
Zobacz także