Marynarka USA ma problem z Windows XP

Marynarka USA ma problem z Windows XP
Źródło zdjęć: © chip.pl

24.06.2015 10:06, aktual.: 24.06.2015 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft przez długi czas ostrzegał o kończącym się wsparciu dla "okienek" w wersji XP, ale dla pewnych instytucji wszystko i tak wydarzyło się zbyt szybko.

Od kilku lat pisało się o tym systemie głównie w kontekście kończącego się wsparcia Microsoftu. Było naprawdę sporo czasu, żeby przygotować "przeprowadzkę" na inny system operacyjny, Windows 7 lub 8, ale dla niektórych dużych instytucji i tak okazało się to zbyt mało.

Jedną z nich jest Marynarka Stanów Zjednoczonych (U.S. Navy), która wciąż używa około 100 tysięcy komputerów z systemem Windows XP, a także aplikacjami takimi jak Office 2003 i Exchange 2003. Jak informują przedstawiciele Marynarki, stopień skomplikowania niektórych sieci i instalacji okazał się tak duży, że zdecydowanie potrzebują jeszcze więcej czasu na rozpoczęcie migracji na nowsze systemy operacyjne.

Microsoft zgodził się zatem na dalsze przedłużenie wsparcia dla wersji Windows XP wykorzystywanych przez komputery Marynarki USA, ale... kazał sobie za to zapłacić. Całkiem słono - będzie to kosztować 9,1 miliona dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Marynarka USA ma problem z Windows XP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)