Marvell Moby - tablet za 99 USD

Marvell Moby - tablet za 99 USD

Marvell Moby - tablet za 99 USD
Źródło zdjęć: © Marvell
20.03.2010 15:00, aktualizacja: 22.03.2010 09:16

Firma Marvell poinformowała o planach wprowadzenia na rynek edukacyjnego tabletu. Urządzenie ma nosić oznaczenie Moby i kosztować zaledwie 99 USD.

"Sercem" edukacyjnego tabletu będzie bazujący na architekturze ARM7 procesor aplikacji z serii ARMADA 600. Niestety nie wiadomo konkretnie o jaki model chodzi, ale aby zobrazować z jakimi możliwościami możemy mieć do czynienia warto przypomnieć tu o parametrach przeznaczonego dla high-endowych smartfonów modelu ARMADA 618.
Chip ten pracuje z częstotliwością 1 GHz, współpracuje z pamięciami LP-DDR1 lub LP-DDR2 (do 53. MHz) i oferuje możliwość zarówno rejestrowania, jak i odtwarzania materiałów wideo w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Wedle zapewnień producenta posiada on silnik graficzny (obsługuje DirectX, OpenGL ES 2.0 i OpenVG 1.1), który powinien sobie "relatywnie" dobrze radzić z grafiką 3D.
Tablet Moby ma być ponadto wyposażony w 10-calowy wyświetlacz oraz moduły WiFi, Bluetooth i GPS. Ma się też cechować długim czasem pracy na baterii (niestety nie podano dokładnie jakim) i korzystać z systemu Google Android. Marvell przypomina też, że obecnie (według ostatnich badań przeprowadzonych w kalifornijskich szkołach średnich) średnia waga podręcznika do fizyki wynosi nieco ponad 2 kilogramy. W informacji prasowej możemy natomiast przeczytać, że szykowany tablet ma ważyć mniej niż połowę tej wartości.

Niestety nie wiadomo kiedy Moby pojawi się na rynku. Marvell zakłada jedynie, że jego cena powinna oscylować w okolicach 99 USD.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)