Mały głośnik daje radę. Wersje Bluetooth w dobrej cenie

Mały głośnik daje radę. Wersje Bluetooth w dobrej cenie

Postaw na dobrą jakość dźwięku
Postaw na dobrą jakość dźwięku
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
27.10.2020 16:06, aktualizacja: 01.03.2022 14:24

Z przenośnego głośnika możesz korzystać wszędzie tam, gdzie masz dostęp do sieci – w domu, podróży, podczas spotkania ze znajomymi czy wycieczce na łono natury. Jeśli głośnik w smartfonie niedomaga, możesz postawić na urządzenie, które znacząco wzmocni sygnał.

Bezprzewodowe urządzenie z wbudowanym wydajnym akumulatorem nie kosztuje wiele, a głośnik wysokiej jakości emituje dobry dźwięk, którego nie powstydzą się większe sprzęty.

Sparuj go ze smartfonem

Głośniki montowane w smartfonach nie zawsze są w stanie spełnić wszystkie wymagania. Sprawdzą się w wypadku rozmów głośnomówiących, ale długotrwałe odtwarzanie muzyki to dla nich nie lada wyzwanie. Dlatego jakość dźwięku często pozostawia wiele do życzenia i warto posiłkować się innymi sprzętami. Dobrej jakości sprzęt doskonale sprawdzi się w podróży. Wytrzymała obudowa pozwoli przewozić go w torbie lub plecaku z innymi przedmiotami bez ryzyka, że sprzęt się zepsuje.

Postaw na transmisję bezprzewodową

Na rynku znajdziesz urządzenia, które poza łącznością Bluetooth obsługują również sieć Wi-Fi. To oznacza, że możesz połączyć go za pośrednictwem internetu ze wszystkimi sprzętami w domu i w razie potrzeby zmieniać urządzenie, którym sterujesz głośnikiem. Sieć domowa ma znacznie większy zasięg niż Bluetooth i umożliwi ci sterowanie głośnikiem praktycznie z każdego pomieszczenia w domu. Możesz na przykład zostawić telefon pod ładowarką w jednym pomieszczeniu, a głośnik zabrać ze sobą do innego.

Przyda się zarówno w domu, jak i w podróży
Przyda się zarówno w domu, jak i w podróży© Adobe Stock

Łączność Bluetooth sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie masz dostępu do Wi-Fi – w terenie lub podczas wyjazdu. Połączenie jest niezawodne i nie musisz obawiać się o zrywający się sygnał. Głośnik Bluetooth sprawdzi się w połączeniu z różnymi urządzeniami – smartfonem, laptopem czy nawet komputerem stacjonarnym. To ostatnie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących minimalizm. Pozbędziesz się zbędnych kabli na biurku.

Głośnik Bluetooth przyda się również osobom, które dużo podróżują i zabierają ze sobą tylko najniezbędniejszy sprzęt. Wytrzymała obudowa sprawia, że z powodzeniem możesz wrzucić głośnik do plecaka lub torby i nie musisz martwić się o to, że sprzęt uszkodzi się podczas podróży.

Postaw na sprawdzony sprzęt

Przy zakupie zwróć uwagę przede wszystkim na moc, która odzwierciedla to, jak głośny dźwięk będzie w stanie emitować głośnik. Sprzęty mobilne mają moc około 10-20 W, choć często można wśród nich spotkać mocniejsze odbiorniki. Pamiętaj jednak, że większa moc oznacza znacznie większe zapotrzebowanie na energię. Jeśli więc wybierzesz sprzęt o dużej mocy i małym akumulatorze, może się okazać, że będzie trzeba często go ładować.

Zwróć również uwagę na to, czy sprzęt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zalanie. Wiele modeli jest zabezpieczona przed zachlapaniem czy zakurzeniem, niemniej jednak musisz pamiętać, że żaden sprzęt nie daje gwarancji całkowitej wodoodporności.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)