Ma pobić wszelki rekordy wysokości. Wieżowiec o kształcie lilii stanie w Dubaju

Ma pobić wszelki rekordy wysokości. Wieżowiec o kształcie lilii stanie w Dubaju

Ma pobić wszelki rekordy wysokości. Wieżowiec o kształcie lilii stanie w Dubaju
Źródło zdjęć: © Emaar
Grzegorz Burtan
10.01.2018 10:10

Dubaj przewyższa sam siebie. I to dosłownie. W mieście powstaje właśnie drapacz chmur, który ma być wyższy od obecnego rekordzisty.

Obecnie tytuł najwyższego budynku dzierży liczący 828 metrów Burdż Chalifa. Planowo będzie go nosić do 2020 roku. Wtedy bowiem zostanie zakończono budowla Dubai Creek Tower. Budynek ten będzie o 100 metrów wyższy od obecnego rekordzisty.

Za projekt odpowida Santiago Calatrava i jego hiszpańsko-szwajcarska pracownia architektoniczna. Projekt Dubai Creek Tower jest inspirowany kwiatem lilii i ma kojarzyć się z minaretem. Koszt inwestycji to miliard dolarów.

Pieniądze posłużą do realizacji takich celów, jak zbudowanie luksusowego hotelu, restauracji oraz sali konferencyjnych. Na szczycie zaś zostaną udostępniony taras widokowy, z którego widoczny będzie park narodowy Ras Al Khor. Wokół budynku powstaną mniejsze wieżowce, w których zamieszka do 400 tysięcy osób.

W tym samym roku ma również powstać inny wieżowec, planowo większy od Dubai Creek Tower. Jeddah, bo tak ma się nazywać, powstanie w Arabii Saudyjskiej. Spekuluje się, że jego wysokość przekroczy 1000 metrów. Prawdziwe wieże do nieba.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)