Łowcy UFO zauważyli obiekt na Marsie. Twierdzą, że to kula armatnia

Łowcy UFO zauważyli obiekt na Marsie. Twierdzą, że to kula armatnia

Łowcy UFO zauważyli obiekt na Marsie. Twierdzą, że to kula armatnia
Źródło zdjęć: © wustl.edu
Arkadiusz Stando
08.12.2017 14:48

Oczywiście to niemożliwe, żeby na Marsie leżała kula armatnia. I nie potwierdzamy tej teorii. Jej twórcy to wiecznie szukający sensacji łowcy UFO.

Curiosity - z ang. ciekawość, to nazwa łazika badającego powierzchnię Marsa. Rozpoczął misję w listopadzie 2011 r. Jego nazwę wymyśliła 12-letnia dziewczynka. I trafiła w dziesiątkę, bo "ciekawość" idealnie odpowiada temu, co wymyślają fanatycy poszukiwań UFO.

Jeden z serwisów internetowych UFO Sightings Daily, opublikował teorię spiskową dotyczącą kuli armatniej. Pokazali film, na którym rzekomo widać kulę armatnią leżącą na powierzchni Marsa. Co gorsze, wiele osób w to uwierzyło. W ten sposób powstała kolejna teoria, mówiąca, że na planecie miała miejsce wojna marsjańska.

Gołym okiem widać, że ów obiekt nie ma nic wspólnego z kulą armatnią. Entuzjasta teorii spiskowych widzi to inaczej. "Ta metalowa kula jest idealnie uformowana i mniej więcej wielkości piłki do baseballa. To również pasuje do wielkości kuli armatniej" - mówi łowca UFO, Scott. "To 100 proc. dowód na wojnę na Marsie" - dodaje.

Obraz
© Nasa.gov

Jak wyjaśnia NASA "kule armatnie" są skałami osadowymi, które stały się zaokrąglone przez proces zwany konkrecją. Dotyczy minerałów tworzących bąbelki wewnątrz skał, które były kiedyś pod powierzchnią wody. I to jest jeden z kluczowych dowodów na wcześniejsze istnienie wody na Marsie. Jednak wyznawcy UFO nie dają sobie przetłumaczyć.

To nie pierwszy tego typu obiekt. W roku 2014 łazik Curiosity dokonał już podobnego odkrycia. Wtedy "kule armatnie" określono jako "blueberry", czyli borówki amerykańskie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)