Lot w dowolne miejsce na świecie w ciągu godziny. Nowy plan Elona Muska

Lot w dowolne miejsce na świecie w ciągu godziny. Nowy plan Elona Muska
Źródło zdjęć: © SpaceX
Bolesław Breczko

29.09.2017 15:02, aktual.: 26.02.2019 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk podzielił się nowym pomysłem na wykorzystanie kosmicznych technologii, nad którymi pracuje jego firma SpaceX. Chodzi o publiczny transport. Rakiety miałyby dolatywać w dowolne miejsce na Ziemi w godzinę za cenę biletu samolotwego.

Elon Musk powiedział kiedyś, że chce umrzeć na Marsie, oby nie przy lądowaniu. *Szef Tesli i SpaceX od dawna mówi o chęci skolonizowania czerwonej planety i ucznienia z ludzkości gatunku międzyplanetranego. Właśnie zaprezentował sposób w jaki ma zamiar to zrobić. *

Kluczowym elementem będzie rakieta BFR, czyli Big Fucking Rocket. Zabierze ona w 2022 roku dwa statki zaopatrzeniowe, a dwa lata później na Marsa polecą ludzie. Jednak nowa 106-metrowa rakieta ma wg Muska służyć nie tylko do międzyplanetarnych podróży. Drugim jej zastosowaniem mają być "lokalne" loty na Ziemi.

Zgodnie z zapowiedzią szefa SpaceX BFR umożliwi dotarcie do większośći miejsc na Ziemi w 30 minut, a dotarcie do dowolnego zakątka zabierze godzinę. To jednak odleglejszy plan, bo pierwszym punktem jest wyprawa na Marsa, znalezienie najlpeszych źródeł wody oraz zbudowanie fabryki paliwa. Wszystko to ma być sfinansowane z komercyjnej działalności SpaceX.

Jesteś zainteresowany kupnem nowego sprzętu RTV lub AGD i nie chcesz przepłacać? Zobacz stronę Komputronik kody rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także