Lot w dowolne miejsce na świecie w ciągu godziny. Nowy plan Elona Muska

Lot w dowolne miejsce na świecie w ciągu godziny. Nowy plan Elona Muska

Lot w dowolne miejsce na świecie w ciągu godziny. Nowy plan Elona Muska
Źródło zdjęć: © SpaceX
Bolesław Breczko
29.09.2017 15:02, aktualizacja: 26.02.2019 11:23

Elon Musk podzielił się nowym pomysłem na wykorzystanie kosmicznych technologii, nad którymi pracuje jego firma SpaceX. Chodzi o publiczny transport. Rakiety miałyby dolatywać w dowolne miejsce na Ziemi w godzinę za cenę biletu samolotwego.

Elon Musk powiedział kiedyś, że chce umrzeć na Marsie, oby nie przy lądowaniu. *Szef Tesli i SpaceX od dawna mówi o chęci skolonizowania czerwonej planety i ucznienia z ludzkości gatunku międzyplanetranego. Właśnie zaprezentował sposób w jaki ma zamiar to zrobić. *

Kluczowym elementem będzie rakieta BFR, czyli Big Fucking Rocket. Zabierze ona w 2022 roku dwa statki zaopatrzeniowe, a dwa lata później na Marsa polecą ludzie. Jednak nowa 106-metrowa rakieta ma wg Muska służyć nie tylko do międzyplanetarnych podróży. Drugim jej zastosowaniem mają być "lokalne" loty na Ziemi.

Zgodnie z zapowiedzią szefa SpaceX BFR umożliwi dotarcie do większośći miejsc na Ziemi w 30 minut, a dotarcie do dowolnego zakątka zabierze godzinę. To jednak odleglejszy plan, bo pierwszym punktem jest wyprawa na Marsa, znalezienie najlpeszych źródeł wody oraz zbudowanie fabryki paliwa. Wszystko to ma być sfinansowane z komercyjnej działalności SpaceX.

Jesteś zainteresowany kupnem nowego sprzętu RTV lub AGD i nie chcesz przepłacać? Zobacz stronę Komputronik kody rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)