LOT poleciał po nowe Dreamlinery. Zabiorą więcej pasażerów

LOT poleciał po nowe Dreamlinery. Zabiorą więcej pasażerów

LOT poleciał po nowe Dreamlinery. Zabiorą więcej pasażerów
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Lord of the Wings
Adam Bednarek
20.03.2018 08:54

Boeing 787-9 Dreamliner w czwartek wyleci ze Stanów Zjednoczonych do Polski. To większa maszyna niż Boeing 787-8 Dreamliner. LOT w sumie zamówił cztery wersje nowego typu.

Boeing 787-9 Dreamliner wyląduje na Lotnisku Chopina w piątek rano. To o 6 metrów większy samolot niż 787-8. Na pokładzie zmieści się też więcej pasażerów - 294, podczas gdy mniejszy model może zabrać 252.

Nowy Dreamliner ma też większy zasięg (o 700 km) i jest oszczędniejszy oraz bardziej ekologiczny: zużywa mniej paliwa w przeliczeniu na jednego pasażera. Na pokładzie będzie internet (choć niezbędna instalacja zostanie zamontowana w "niedalekiej przyszłości"), wygodniejsze i nowocześniejsze fotele oraz systemy zapewniające rozrywkę pasażerom.

Jak zapowiada LOT, 787-9 najpierw będzie latać na linii Warszawa - Chicago. Przewoźnik ma jednak zamówione kolejne modele. Następny do odbioru jest w kwietniu, trzeci na przełomie maja i czerwca, a ostatni dotrze do Polski na początku 2019 roku. Większe samoloty polecą też do Nowego Jorku, Toronto i Seulu. Zdaniem LOT-u, zamówienie kolejnych dreamlinerów to odpowiedź na zwiększone zainteresowanie lotami w tych kierunkach.

Na tych samolotach się nie skończy. Do floty przewoźnika w 2018 r. wejdzie 12 kolejnych maszyn: nie tylko trzy B787-9, ale też trzy B737 MAX 8 i sześć Embraerów 195 - pisze portal radiozet.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)