Trwa ładowanie...
d4hnopn

Londyn. Airbus A320 blisko katastrofy. Pilot zmuszony do niebezpiecznego manewru

Pilot samolotu Airbus A320 przewożąc ok. 186 pasażerów został zmuszony do wykonania niebezpiecznego manewru, kiedy zbliżał się w okolice lotniska Gatwick w Londynie. Z trudem udało się uniknąć zderzenia.
Share
Airbus A320 blisko katastrofy
Airbus A320 blisko katastrofyŹródło: Pixabay.com
d4hnopn

Samolot Airbus A320 zbliżając się na lotnisko Gatwick w Londynie musiał wykonać manewr unikowy. Piloci zauważyli zbliżający się dron, jak podaje brytyjska Rada Airprox (UKAB).

Pilot leciał na wysokości 518 m, kiedy zobaczył urządzenie. Musiał natychmiast wykonać obrót w prawo, by wyminąć dron. UKAB powiedział, że dron leci powyżej maksymalnej dozwolonej wysokości (120 m) w kontrolowanej przestrzeni powietrznej.

Zobacz też: Airbus E-Fan X. Elektryczny samolot Airbusa szykuje się do lotu

d4hnopn

To nie pierwszy tego typu przypadek na lotnisku Gatwick Wcześniej pilot Boeinga 747, zbliżając się do Heathrow, 6 czerwca, zobaczył żółto-pomarańczowy dron przelatujący po lewej stronie samolotu.

Zobacz też: Awaryjne lądowanie. Nagranie z samolotu

Jak podaje The Guardian, w Wielkiej Brytanii w 2018 r. zgłoszono 125 przypadków niebezpiecznych sytuacji w jakich znalazły się samolotu z powodu nieprzestrzegania przepisów dotyczących dronów. Stanowi to wzrost o 34% w stosunku do 93 w poprzednim roku.

d4hnopn

Zagrożenie ze strony dronów spowodowało odwołanie w zeszłym roku ok. 1000 lotów z Gatwick Lotniska w Heathrow, Leeds Bradford i Dublinie również zostały zmuszone do zawieszenia lotów z powodu działalności dronów w zeszłym roku.

d4hnopn

Podziel się opinią

Share
d4hnopn
d4hnopn
Więcej tematów