ycipk-3an11h

Londyn. Airbus A320 blisko katastrofy. Pilot zmuszony do niebezpiecznego manewru

Pilot samolotu Airbus A320 przewożąc ok. 186 pasażerów został zmuszony do wykonania niebezpiecznego manewru, kiedy zbliżał się w okolice lotniska Gatwick w Londynie. Z trudem udało się uniknąć zderzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Airbus A320 blisko katastrofy
Airbus A320 blisko katastrofy (Pixabay.com)
ycipk-3an11h

Samolot Airbus A320 zbliżając się na lotnisko Gatwick w Londynie musiał wykonać manewr unikowy. Piloci zauważyli zbliżający się dron, jak podaje brytyjska Rada Airprox (UKAB).

Pilot leciał na wysokości 518 m, kiedy zobaczył urządzenie. Musiał natychmiast wykonać obrót w prawo, by wyminąć dron. UKAB powiedział, że dron leci powyżej maksymalnej dozwolonej wysokości (120 m) w kontrolowanej przestrzeni powietrznej.

Zobacz też: Airbus E-Fan X. Elektryczny samolot Airbusa szykuje się do lotu

ycipk-3an11h

To nie pierwszy tego typu przypadek na lotnisku Gatwick Wcześniej pilot Boeinga 747, zbliżając się do Heathrow, 6 czerwca, zobaczył żółto-pomarańczowy dron przelatujący po lewej stronie samolotu.

Zobacz też: Awaryjne lądowanie. Nagranie z samolotu

Jak podaje The Guardian, w Wielkiej Brytanii w 2018 r. zgłoszono 125 przypadków niebezpiecznych sytuacji w jakich znalazły się samolotu z powodu nieprzestrzegania przepisów dotyczących dronów. Stanowi to wzrost o 34% w stosunku do 93 w poprzednim roku.

ycipk-3an11h

Zagrożenie ze strony dronów spowodowało odwołanie w zeszłym roku ok. 1000 lotów z Gatwick Lotniska w Heathrow, Leeds Bradford i Dublinie również zostały zmuszone do zawieszenia lotów z powodu działalności dronów w zeszłym roku.

ycipk-3an11h
ycipk-3an11h
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3an11h