Linuxowy zegarek kompanem dla twojego telefonu

Linuxowy zegarek kompanem dla twojego telefonu

Linuxowy zegarek kompanem dla twojego telefonu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.01.2016 15:43, aktualizacja: 12.01.2016 10:43

W ofercie Kruger&Matz pojawił się nowy smartwatch - Style. Jest on kompatybilny ze smartfonami wyposażonymi w systemem Android 4.4 lub iOS7 i nowszymi. Urządzenie działa w oparciu o system Linux, a jego sercem jest procesor MediaTek MT2502A. Za pośrednictwem Bluetooth 4.0 można szybko zsynchronizować zegarek z telefonem i zacząć korzystać z możliwości, które oferuje.

Funkcjonalność smartwatcha Style daje szereg możliwości lubiącym aktywnie spędzać czas. Zegarek wyposażony został m.in. w czujnik tętna, stoper oraz krokomierz, który wskaże informacje o przebytym dystansie oraz o liczbie spalonych kalorii. Dodatkowo, aby bardziej motywować do działania, ma on alert bezczynności.

Możliwości zegarka nie ograniczają się jedynie do powiadomienia o aktywności w portalach społecznościowych czy o przychodzącym połączeniu. Wbudowany mikrofon i głośnik pozwala korzystać z niego jak z zestawu głośnomówiącego. Połączenie można odebrać lub odrzucić ruchem nadgarstka. Zegarek pozwala także na odczytywanie wiadomości SMS oraz wysyłanie krótkich, szablonowych odpowiedzi.

Smartwatch Kruger&Matz umożliwia także zarządzanie muzyką zapisaną w telefonie oraz sterowanie aparatem. Wyposażono go w alert, który powiadamia o utracie zasięgu lub zerwanym połączeniu Bluetooth, a także lokalizator pozwalający na wywołanie telefonu za pomocą zegarka i odwrotnie, dzięki któremu szybko odnajdziemy zagubione urządzenie.

Wszystkie funkcje smartwatcha Style zamknięto w otaczającej ekran dotykowy o przekątnej 1,22'' (240×240pix) okrągłej kopercie, do której dołączono skórzany pasek. Zegarek napędza bateria o pojemności 320mAh, co pozwala na aktywne korzystanie z jego pełnej funkcjonalności przez ok. dwa dni oraz kilka dni pracy w trybie stand by (z wyłączonym Bluetooth).

Produkt dostępny jest w cenie 299 zł.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft przygotowuje własne karty SIM

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)