Linux XP Desktop - rosyjski atak na Windows XP i Vistę

Linux XP Desktop - rosyjski atak na Windows XP i Vistę13.04.2008 08:00
Linux XP Desktop - rosyjski atak na Windows XP i Vistę
Źródło zdjęć: © IDG

Deweloperzy Linuksa XP wracają do walki o użytkowników. Najnowsza wersja systemu Linux XP Desktop 2008 mami internautów vistopodobnymi efektami i witryną do złudzenia przypominającą strony Microsoftu.

Po wielkiej premierze w 2006 roku, dystrybucja błyskawicznie - http://www.pcworld.pl/news/100240.html przeskoczyła na dość wysoką pozycję w rankingu Distrowatch.com. Podobnie jest i teraz: w zestawieniu półrocznym Linux XP znajduje się na 65. pozycji, a w miesięcznym - już na 45.

Założeniem rosyjskich programistów od początku było takie przekształcenie środowiska GNOME, żeby prezentowało się i możliwie najwierniej oddawało sposób działania systemów Microsoftu: XP i Visty.

288762326239492243
Źródło zdjęć: © Witryna reklamująca Linux XP Desktop wyraźnie nawiązuje do stron Microsoftu i Apple. (fot. IDG)

Twórców Linux XP Desktop należy pochwalić za słuszne podejście. Choć bazą dla systemu jest Fedora, nie chcą oni zasypywać internautów liczbami ( "kernel 2.6.x, GNOME 2.xx" itp. ), próbują raczej trafiać bezpośrednio do zwolenników Windows.

Dlatego chwalą się panelem konfiguracyjnym podobnym do Panelu sterowania, wysokim poziomem bezpieczeństwa, łatwą instalacją dystrybucji i aplikacji ( również tych dla Win32 ) oraz nowymi tapetami i odświeżonym interfejsem.

Dodatkowe informacje: Linux XP Desktop 2008 - http://www.linux-xp.com/about/newfeatures/ ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)