Linux XP Desktop - rosyjski atak na Windows XP i Vistę

Linux XP Desktop - rosyjski atak na Windows XP i Vistę
Źródło zdjęć: © IDG

13.04.2008 08:00, aktual.: 14.04.2008 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Deweloperzy Linuksa XP wracają do walki o użytkowników. Najnowsza wersja systemu Linux XP Desktop 2008 mami internautów vistopodobnymi efektami i witryną do złudzenia przypominającą strony Microsoftu.

Po wielkiej premierze w 2006 roku, dystrybucja błyskawicznie - http://www.pcworld.pl/news/100240.html przeskoczyła na dość wysoką pozycję w rankingu Distrowatch.com. Podobnie jest i teraz: w zestawieniu półrocznym Linux XP znajduje się na 65. pozycji, a w miesięcznym - już na 45.

Założeniem rosyjskich programistów od początku było takie przekształcenie środowiska GNOME, żeby prezentowało się i możliwie najwierniej oddawało sposób działania systemów Microsoftu: XP i Visty.

Obraz
© Witryna reklamująca Linux XP Desktop wyraźnie nawiązuje do stron Microsoftu i Apple. (fot. IDG)

Twórców Linux XP Desktop należy pochwalić za słuszne podejście. Choć bazą dla systemu jest Fedora, nie chcą oni zasypywać internautów liczbami ( "kernel 2.6.x, GNOME 2.xx" itp. ), próbują raczej trafiać bezpośrednio do zwolenników Windows.

Dlatego chwalą się panelem konfiguracyjnym podobnym do Panelu sterowania, wysokim poziomem bezpieczeństwa, łatwą instalacją dystrybucji i aplikacji ( również tych dla Win32 ) oraz nowymi tapetami i odświeżonym interfejsem.

Dodatkowe informacje: Linux XP Desktop 2008 - http://www.linux-xp.com/about/newfeatures/ ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)