Linksys zniknie z rynku?

Linksys zniknie z rynku?

Linksys zniknie z rynku?
Źródło zdjęć: © Linksys
16.04.2008 10:00, aktualizacja: 16.04.2008 10:18

Wysoki rangą przedstawiciel Cisco mówi, że wkrótce marka Linksys może zniknąć z rynku. Rick Moran, wiceprezes ds. rynku SMB nie zdradził jednak, kiedy to się stanie. Analitycy sądzą, że w pierwszej kolejności Linksys zniknie z Europy, ponieważ na Starym Kontynencie Cisco praktycznie nie promowało tej marki.

Koncern Cisco nabył firmę Linksys w 2003 roku. Od tamtej pory na rynku SMB ( małych i średnich przedsiębiorstw ) firma sprzedaje urządzenia sieciowe pod oboma markami. To, zdaniem Morana, powoduje zamieszanie. Tym bardziej, że firma nie może namówić dystrybutorów, by jednocześnie sprzedawali obie marki. Ci, którzy zdecydowali się na Cisco nie chcą rozprowadzać prostszego Linksysa, gdyż koncentrują się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań. Z kolei dystrubutorów Linksysa interesuje sprzedaż pojedynczych urządzeń, a nie całych systemów.

Rick Moran przypomniał, że już od pewnego czasu zespoły zajmujące się markami Linksys i Cisco pracują ściśle ze sobą, co jest pierwszym krokiem ku ich całkowitej integracji.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)