Limitowana karta graficzna Asus ROG ARES II

Limitowana karta graficzna Asus ROG ARES II

Limitowana karta graficzna Asus ROG ARES II
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
09.01.2013 11:21, aktualizacja: 09.01.2013 12:02

Dwa procesory graficzne HD7970 GHz Edition, aż 6 GB pamięci GDDR5 oraz hybrydowy system chłodzenia

Dwa procesory graficzne HD7970 GHz Edition, aż 6 GB pamięci GDDR5 oraz hybrydowy system chłodzenia - to zapowiedź wyjątkowo szybkiej, zapewniającej płynne działanie gier karty graficznej ASUS ROG ARES II. Nowość zajmuje 2 sloty i nie zabrakło w niej charakterystycznych dla kart firmy Asus technologii: DIGI+ VRM, Super Alloy Power, GPU Tweak. Do tego produkt debiutuje w limitowanej edycji - powstało zaledwie 1000 sztuk.

Jako produkt z limitowanej edycji - każda karta Asus ROG ARES II sprzedawana będzie w specjalnie zaprojektowanym pudełku z motywem ROG i wygrawerowanym na aluminiowej płytce numerem seryjnym.

Producent chwali się, że dwa procesory graficzne HD797. GHz Edition i 6 GB pamięci GDDR5 czynią z Asus ROG ARES II najszybszą na rynku kartę graficzną. Nowość wykonano w technologii 28 nm. Duża pojemność pamięci przekłada się na obsługę rozdzielczości wyższych, niż 1080p, takich jak WQHD, 2560 x 1440 i 2560 x 1600.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

ARES II wykorzystuje hybrydowy system chłodzenia cieczą i powietrzem, który pozwala na bardzo efektywne rozpraszanie ciepła. W układzie hybrydowym zastosowano 12. mm wentylator, którego rozmiary dostosowane są do większości obudów komputerowych dostępnych na rynku. Chłodzi płyn, który w zamkniętym obiegu skutecznie usuwa ciepło z obu procesorów graficznych. Karta posiada również 80 mm wentylator, który dodatkowo chłodzi kluczowe komponenty, takie jak pamięć i system zasilania oraz zapobiega gromadzeniu się cząsteczek kurzu i innych zanieczyszczeń. Zastosowany system chłodzenia zapewnia stabilność nawet przy pełnym obciążeniu, osiągając o 31 C niższą temperaturę w porównaniu z referencyjną kartą GTX 690, jednocześnie zapewniając o 13 proc. wyższe osiągi.
Opracowana przez Asus technologia cyfrowej regulacji zasilania DIGI+ VRM zwiększa stabilność karty i elastyczność podkręcania. 20-fazowa architektura Super Alloy Power wykorzystuje wytrzymałe kondensatory, dławiki i tranzystory, które mogą pracować przy dużych obciążeniach. Dodatkowo zwiększają stabilność karty ARES II oraz zapewniają 2,5-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu z referencyjnymi kartami HD797. i GTX 690. Dzięki ROG Edition GPU Tweak można modyfikować parametry karty, takie jak m.in.: taktowanie rdzeni i pamięci, wydajność wentylatora oraz napięcie. Narzędzie to pozwala na tworzenie osobnych profili dla konkretnych gier i aplikacji oraz służy jako program monitorujący temperaturę i zużycie energii.

Specyfikacja

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)