Lime walczy z przewróconymi hulajnogami. Wysyłają patrole

Lime walczy z przewróconymi hulajnogami. Wysyłają patrole

Lime walczy z przewróconymi hulajnogami. Wysyłają patrole
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
22.03.2019 10:47, aktualizacja: 22.03.2019 11:16

Firma Lime poinformowała o uruchomieniu oficjalnych patroli odpowiedzialnych za prawidłowe parkowanie hulajnóg elektrycznych. Patrole dbają o porządek we wszystkich polskich miastach, w których działa Lime – Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Uczestnicy patroli reagują na wszystkie zgłoszenia spływające na infolinię Lime oraz proaktywnie przemierzają miasta wypatrując hulajnóg, które mogą przeszkadzać przechodniom oraz pozostałym użytkownikom przestrzeni miejskiej. Widząc takie sytuacje, patrole Lime przestawiają urządzenia z newralgicznych miejsc, podnoszą przewrócone maszyny i parkują je w bezpiecznych miejscach.

Członków patroli można rozpoznać po charakterystycznych kamizelkach odblaskowych opatrzonych logotypem Lime. Ich liczba nie jest stała i zależy o sytuacji w każdym mieście, liczby hulajnóg aktualnie dostępnych na ulicach oraz zgłoszeń spływających na infolinię Lime.

Niezależnie od wysiłków patroli dbających o ład przestrzeni miejskiej, Lime zachęca użytkowników oraz mieszkańców miast do zgłaszania nieprawidłowo rozlokowanych hulajnóg za pośrednictwem adresu email lub telefonu dostępnego na stronie www.li.me/pl/help.

Ruch amerykańskiej firmy w Polsce to odpowiedź na problemy związane z porzucanymi hulajnogami. Przeszkadzają one mieszkańcom miast, a poważnym utrudnieniem są dla osób niewidomych.

Patrole Lime będą odpowiadać tylko za porządek hulajnóg Lime. Nie będą porządkować innych urządzeń "na minuty" jak np. rowery czy hulajnogi konkurencyjnej firmy Hive.

Konkurencyjny Hice postawił na takie rozwiązanie już od początku. Od momentu wejścia na polski rynek 14 marca działa specjalny patrol “Hive bees”. Usuwa hulajnogi pozostawione w niewłaściwy sposób czy w niedozwolonych miejscach, gdzie mogłyby stanowić przeszkodę lub zagrożenie dla przechodniów oraz użytkowników ścieżek rowerowych i dróg. W odróżnieniu od patroli Lime, Hive Bees ma dbać o porządek na mieście i jest uczulony na to, aby poprawiać także przewrócone hulajnogi konkurencji.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)