LG XF1, najcieńszy multimedialny dysk twardy na rynku

LG XF1, najcieńszy multimedialny dysk twardy na rynku

LG XF1, najcieńszy multimedialny dysk twardy na rynku
Źródło zdjęć: © lg
29.07.2009 13:55, aktualizacja: 29.07.2009 14:11

Firma LG Electronics wprowadza na rynek nowy multimedialny dysk twardy LG XF1 Mobile Theater o nietypowym wzornictwie

Sektor przenośnych dysków twardych odnotowuje od 200. r. duży wzrost liczby sprzedanych urządzeń. W zeszłym roku popyt na zewnętrzne dyski twarde wzrósł o 12 mln. Oczekuje się, że w 2009 r. do 2,5-calowych dysków twardych będzie należało 50% tego sektora. Na rynku istnieje wyraźna tendencja do częstszego korzystania z notebooków niż z komputerów PC co wpływa na większe rozpowszechnienie zewnętrznych dysków twardych jako dodatkowej pamięci masowej. Ponadto przewaga multimedialnego dysku twardego nad innymi urządzeniami polega na tym, że oprócz przechowywania dokumentów, fotografii, utworów muzycznych, filmów wideo itp. dowolnego typu jest on także w stanie odtwarzać większość z nich po podłączeniu bezpośrednio do telewizora, bez potrzeby używania komputera.

Obraz
© (fot. LG)

Dysk twardy LG XF1 Mobile Theater odtwarza pliki muzyczne i wideo także w wysokiej rozdzielczości (FullHD1080i), przy użyciu złącza HDMI, z zachowaniem wszystkich detali. Pojemność 500GB lub 320GB oraz wyjście USB 2.0 pozwalają przechowywać tysiące fotografii i setki godzin muzyki i filmów. Dzięki nowemu zewnętrznemu dyskowi twardemu LG można mieć całą płytotekę, albumy fotografii z podróży lub wszystkie ulubione filmy w jednym urządzeniu, co zwiększa komfort użytkownika.

Grubość 20,8 mm oznacza, że nowy multimedialny dysk twardy LG XF1 jest jednym z najcieńszych na rynku. Urządzenie charakteryzuje również wysoka jakość wykończenia - eleganckie niebieskie podświetlenie i przyjemna w dotyku powierzchnia.

Firma LG wyposażyła multimedialny dysk XF1 w intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs, dzięki któremu można szybko i łatwo sterować wszystkimi jego funkcjami za pomocą znajdującego się w zestawie pilota.

LG XF1 Mobile Theater to idealny dodatek do komputera przenośnego lub telewizora, pozwalający cieszyć się pełnią multimedialnych doznań.

Dysk twardy LG XF1 o pojemności 320GB można kupić w sklepach za 899zł, a za dysk z pamięcią 500GB zapłacimy 10. złotych więcej.

Dane techniczne dysku twardego LG XF1 Mobile Theater:

Dozwolone formaty:
Wideo: MPEG 1/2/4, AVI (MPEG4, Xvid), MKV (Xvid), MOV (MPEG4)
Audio: MP3, WMA, OGG, WAV, AAC, PCM/LPCM (tylko zawarte w wideo)
Fotografie: JPEG, BMP
Napisy: SRT, SUB, SMI, SSA, IDX+SUB

Dysk twardy:
Pojemność: 320 GB / 500 GB
System plików: FAT3. / NTFS

Właściwości fizyczne:
Wymiary: 153,0 (wysokość) x 94,0 (szerokość) x 20,8 (grubość) mm
Zasilanie: Prąd stały 5 V
Interfejs: HDMI 1(1.1), USB 1 (2.0/1.1), DC in 1, Composite A/V
Języki: angielski, francuski, niemiecki, włoski, polski, portugalski, rosyjski, hiszpański, turecki, arabski (tylko menu główne)

Pozostałe informacje:
Akcesoria: Kabel AV (typu mini jack), kabel USB (typu Y), instalacyjna płyta CD, pilot, krótka instrukcja obsługi
Gwarancja: 2 lata

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)