LG: Retina Display nie tylko u Apple, OLED nie dla smartfonów

LG: Retina Display nie tylko u Apple, OLED nie dla smartfonów

LG: Retina Display nie tylko u Apple, OLED nie dla smartfonów
Źródło zdjęć: © Apple
25.07.2011 14:55, aktualizacja: 25.07.2011 15:10

Znany z iPhone’ów i iPadów wyświetlacz Retina Display wkrótce nie będzie już tylko domeną produktów Apple. Tak przynajmniej wynika ze słów prezesa LG Display, który jest producentem tych wyświetlaczy - informuje The Korea Times.

Obraz
© (fot. Apple)

Prezes LG Display, Kwon Young-soo, powiedział, że już niedługo wyświetlacze Retina Display trafią również do urządzeń innych producentów. O jakich producentach była mowa i kiedy miałoby to nastąpić? Tego nie wiadomo.

Tymczasem podczas rozmowy z dziennikarzami Young-soo skrytykował Samsunga za jego wyświetlacze OLED. Stwierdził on, że technologia ta nie nadaje się do wykorzystania w małych smartfonach i niewielkiej elektronice użytkowej, gdyż jest zbyt droga i mało odporna na zanieczyszczenia.

Co więcej, wcale nie ma ona tak dobrych właściwości jak zachwala Samsung. Według LG, wyświetlacze OLED wcale nie oferują lepszej jakości obrazu, mniejszego czasu reakcji i lepszego kontrastu, w zamian za to mają spore zapotrzebowanie na energię.

Nie wiadomo czy Samsung zareaguje na taką zaczepkę. Z pewnością jednak udostępnienie wyświetlaczy Retina Display szerszemu gronu odbiorców będzie z pożytkiem zarówno dla nich samych, jak i dla całego rynku elektroniki użytkowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)