LG prezentuje najcieńszy LCD na świecie

LG prezentuje najcieńszy LCD na świecie

LG prezentuje najcieńszy LCD na świecie
Źródło zdjęć: © IDG.pl
21.12.2009 13:30, aktualizacja: 18.01.2010 11:05

LG Display zaprezentowała prototypowy model nieprawdopodobnie cienkiego panelu LCD. 42-calowe urządzenie ma zaledwie 2,6 milimetrów grubości, o połowę mniej niż najcieńszy, 5,9-milimetrowy model LG prezentowany w maju br. Niestety, póki co nie ma planów wprowadzenia tego cuda do produkcji masowej.

Najnowszy prototypowy panel LG Display może pochwalić się 42-calową przekątną ekranu oraz grubością 2,6 milimetrów. To o ponad połowę mniej niż prezentowany w maju prototyp LG, który oferował 5,9 milimetrów grubości. Warto zaznaczyć, że LG nie planuje jeszcze wprowadzić żadnego z powyższych urządzeń do produkcji masowej. Aktualnie najcieńsze panele LCD firmy dostępne na rynku oferują 11,9 mm grubości.

Obraz
© 2,6-milimetrowy LCD (fot. IDG.pl)

Sekret uzyskania tak niewielkiej grubości ekranów LCD kryje się w zastosowanym systemie podświetlania. Panele LCD do poprawnego działania wymagają źródła światła, które zwyczajowo umieszcza się za ekranem. LG zdecydowało się umieścić diody LED wzdłuż krawędzi ekranu. W ten sposób gotowe panele są znacznie cieńsze, ale jednocześnie wyższe i szersze niż standardowe.

LG Display zaprezentuje 2,6-milimetrowy panel podczas nadchodzących targów International Consumer Electronics Show w Las Vegas (7-1. stycznia).
W ostatnich latach producenci paneli telewizyjnych konkurowali ze sobą ścigając się o wyprodukowanie jak najcieńszych modeli urządzeń. Kilka ostatnich miesięcy zmieniło ten trend i zapoczątkowało wyścig w nowym segmencie obrazu 3D.

  1. to technologia, która z pewnością zmieni nasze życie - producenci sprzętu i dostawcy treści będą dążyć do zapewnienia użytkownikowi bardziej realistycznych doznań wizualnych. Do tej pory o 3D mówiliśmy jednak głównie w kontekście kina domowego i nowoczesnych telewizorów. Wszystko wskazuje na to, że moda na trójwymiar rozszerzy się również na notebooki (tym bardziej, że inni producenci - Digitimes wymienia Della i HP - również mają wzbogacić ofertę o podobne komputery przenośne). Zarówno Sony, jak i Panasonic zamierzają w 2010 roku zaoferować pierwsze przystosowane do użytku domowego zestawy odtwarzające wideo w 3D. Filmy tego typu oferowane będą na płytach Blu-ray.
Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (173)