LG G5: Kolejne doniesienia - wśród nich modułowa, metalowa konstrukcja

LG nie zwalnia, a atmosfera przed premierą flagowego smartfona G5 jest coraz gorętsza. Poprzeczka ustawiona przez modele G4 i V10 jest zawieszona naprawdę wysoko, dlatego każde kolejne informacje dotyczące konstrukcji G5 są godne uwagi. Teraz okazuje się, że smartfon może posiadać metalową modułową konstrukcję. Co to oznacza?

LG G5: Kolejne doniesienia - wśród nich modułowa, metalowa konstrukcja
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

O LG G5 pierwszy raz pisaliśmy na początku tego miesiąca **(czytaj: LG G5 będzie niesamowitym smartfonem? Chyba tak i manualny
tryb aparatu, pewnie i tego nie zabraknie w nadchodzącym flagowcu. Podobnie, możemy spodziewać się manualnego trybu ustawień w przypadku kręcenia materiałów wideo, a które pokazano po raz pierwszy w modelu V1. (chyba że sprawę filmów LG pozostawi właśnie modelowi V10, a w przypadku G5 skupi się na czymś innym). Do autoportretów miałby nam posłużyć aparat o rozdzielczości 8 MPix.

Obraz
© Zdj. ilustracyjne: LG V10 (fot. Wirtualna Polska)

Największym zaskoczeniem jednak jest tajemniczo brzmiący "magiczny slot" na dodatkowe akcesoria, które pozwolą zwiększać możliwości telefonu. Mogłaby to być na przykład przystawka do zdjęć i filmów w 360 stopniach albo fizyczna klawiatura QWERTY, port umożliwiający podłączenie gogli wirtualnej rzeczywistości czy zewnętrzny zestaw audio. Serwis _ AndroidAuthority _ skupia się właśnie na tym nietypowym pomyśle oraz bardzo ciekawej konstrukcji jednobryłowej (unibody). Autor artykułu, sugerując się doniesieniami z Korei, potwierdza, że modularna bryła modelu G5 miałaby umożliwić zastosowanie wymiennej baterii przy metalowej obudowie (o ile wymienna bateria nikogo pewnie nie zaskoczy, tak metalowa konstrukcja to nowość wśród smartfonów LG). Jak widać na poniższej grafice, dostęp do modułów miałby się odbywać poprzez zdejmowaną dolną cześć konstrukcji telefonu. To oznacza, że także port USB, głośnik i wejście audio jack
mogą być odłączane od urządzenia. Taki zabieg miałby pozwolić na stworzenie jeszcze cieńszego telefonu (LG G4. 9,8 mm grubości, iPhone 6s: 7,1 mm grubości), a to sugeruje, że także w tym przypadku przyciski głośności (skrótów) i zasilania będą umieszczone na tyle obudowy (Rear Key to funkcja z powodzeniem wprowadzana do każdego smartfona LG od czasów G2).

Obraz
© (fot. cNet Korea)

AA podaje także, że prawdopodobna specyfikacja techniczna smartfona zakłada procesor Snapdragon 82. (to już niemal pewne), 16-megapikselowy aparat główny, 5,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD i czytnik linii papilarnych, co potwierdza wcześniejsze doniesienia. Z innych źródeł dowiadujemy się dodatkowo o układzie graficznym Adreno 530, 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Niewykluczone, że producent kolejny raz postawi na slot dla kart pamięci. Plotki mówią o mniejszej pojemności baterii. Akumulator G5 ma mieć pojemność 2800 mAh, a nie 3000 mAh jak poprzednik. Miałoby to oferować identyczny czas pracy co w poprzednich konstrukcjach, a to dzięki bardziej energooszczędnemu procesorowi i najnowszej wersji Androida - 6.0 Marshmallow. Póki co wiadomo (a raczej przypuszcza się) jedynie tyle. Na potwierdzenie informacji będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ponieważ LG lubi powoli i stopniowo odkrywać swoje karty tuż przed premierą, a tej spodziewamy się podczas targów MWC 2016, konkretnie - 21
lutego.

LG G2 to pierwszy przedstawiciel flagowców, który zapoczątkował rynkowy sukces Koreańczyków. Przyciski głośności i zasilania znalazły się z tyłu obudowy, a nie standardowo po bokach, telefon otrzymał świetny aparat i zapewniające wysoką wydajność podzespoły. Potem przyszedł czas na pierwszego na świecie smartfona o silnie zakrzywionym profilu LG G Flex (z wygiętą baterią). W LG G3 (przeczytaj nasz test.
Niedawno na rynku zadebiutował LG V10, który możemy chyba śmiało nazwać bardziej zaawansowaną wersją G4 z aż trzema aparatami fotograficznymi, dwoma wyświetlaczami i manualnym trybem kręcenia wideo (przeczytaj nasze wrażenia.

_ SŁK / AndroidAuthority _

Źródło artykułu:WP Tech
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)