Lenovo: nasze notebooki z Windows 7 są szybsze

Lenovo: nasze notebooki z Windows 7 są szybsze

Lenovo: nasze notebooki z Windows 7 są szybsze
Źródło zdjęć: © IDG.pl
27.10.2009 16:30, aktualizacja: 27.10.2009 16:51

Komputery Lenovo z preinstalowanym Windows 7 są szybsze i lepiej wykorzystują możliwości tego systemu operacyjnego - twierdzi producent. Maszyny z certyfikatem "Enhanced Experience" mają charakteryzować się m.in. czasem uruchamiania o 1/3 krótszym niż produkty konkurencyjne.

Obraz
© Lenovo IdeaPad Y550. (fot. IDG.pl)

Firma Lenovo poinformowała o wprowadzeniu certyfikatu "Enhanced Experience" pod koniec września br., na kilka tygodni przed oficjalną premierą Windows 7. Certyfikat jest efektem współpracy spółki z Microsoftem. Opatrzone nim notebooki IdeaPad/ThinkPad i komputery stacjonarne IdeaCentre/ThinkCentre wg deklaracji producenta uruchamiają się o 33% a zamykają o 50% szybciej od sprzętu zbudowanego z identycznych podzespołów, lecz nie posiadającego certyfikatu.

Wśród modeli objętych programem "Enhanced Experience" znajdą się m.in. IdeaPad U150, IdeaPad U550 oraz IdeaPad Y550P.

Obraz
© Lenovo IdeaPad Y550. (fot. IDG.pl)

O ostatnim z wymienionych komputerów nie mieliśmy jeszcze okazji napisać. Jest to notebook z 15,6-calowym ekranem o rozdzielczości 136. x 768 pikseli. Opcje konfiguracyjne obejmują m.in. procesor Intel Core i7, kartę graficzną Nvidia GT M240 z 1GB pamięci i dysk twardy 500 GB. W komputerze zastosowano też m.in. system dźwięku Dolby Home Theater z głośnikiem niskotonowym i dotykowy pasek nawigacyjny SlideNav umieszczony nad klawiaturą, a ułatwiający przełączanie się między otwartymi aplikacjami i oknami.
Minimalna cena sprzętu została ustalona na 1399 dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)