Laptopy w wagonach WARS-a?

Laptopy w wagonach WARS-a?

Laptopy w wagonach WARS-a?
17.08.2009 15:30, aktualizacja: 17.08.2009 16:32

Czy w popularnych "warsach" znów będzie można korzystać z laptopów? Spółka operująca wagonami restauracyjnymi zbiera opinie internautów - od nich zależeć będzie zniesienie obowiązującego od niedawna zakazu wnoszenia laptopa do wagonu WARS.

Przypomnijmy, że na początku lipca spółka WARS SA, obsługująca wagony restauracyjne w pasażerskim transporcie kolejowym, wydała oficjalny zakaz używania komputerów przenośnych w tych wagonach. Firma powoływała się - na regulamin "przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Spółkę PKP Intercity" (WARS dzierżawi od Intercity wagony), który stanowi, iż przedział gastronomiczny powinien służyć wyłącznie do spożywania posiłków.

Zakaz wydano w oparciu o "liczne skargi" podróżnych, skarżących się na brak miejsc w wagonach restauracyjnych, które zajmowali inni pasażerowie z laptopami. Firma wyraziła też troskę o właścicieli komputerów, którym grozi ich uszkodzenie - "w trakcie jazdy pociągu może dochodzić do nagłych i gwałtownych ruchów wagonu, co może doprowadzić do zalania i uszkodzenia sprzętu elektronicznego".

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

WARS SA postanowił wreszcie zasięgnąć opinii samych zainteresowanych, czyli podróżnych korzystających z usług firmy. Na stronie internetowej wars.pl - http://wars.pl/index.php?r=496&l=pl znalazła się ankieta, w której spółka pyta internatów: "Czy jesteś za korzystaniem z laptopów w wagonie gastronomicznym WARS?"

Ankieta trwa do końca sierpnia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)