Ładowarka na drogę

Ładowarka na drogę

15.12.2008 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma MTI Micro przedstawiła ładowarkę przenośną, która umożliwi ładowanie urządzeń elektronicznych bez konieczności dostępu do gniazdka elektrycznego. Energia ładowarki jest magazynowana w specjalnych kartridżach, które po wyczerpaniu będzie można wymienić na
nowe.

Firma MTI Micro przedstawiła ładowarkę przenośną, która umożliwi ładowanie urządzeń elektronicznych bez konieczności dostępu do gniazdka elektrycznego. Energia ładowarki jest magazynowana w specjalnych kartridżach, które po wyczerpaniu będzie można wymienić na nowe.

Jeden kartridż pozwala na dostarczenie do 25 watogodzin energii. Pozwoli to na naładowanie przeciętnej baterii telefonu komórkowego nawet dziesięciokrotnie. Dzięki niej możliwe będzie odsłuchanie do 10 tysięcy utworów mp3 lub oglądnięcie do 100 godzin filmów na przenośnym odtwarzaczu czy zrobienie ponad 6 tysięcy zdjęć na profesjonalnym aparacie.

Oparcie działania ładowarki o alkohol metylowy pozwala na jej działanie w temperaturze od 0 do 40 stopni Celsjusza, bez względu na wilgotność powietrza.

Prezes MTI Micro powiedział podczas prezentacji urządzenia, że osoby będące w ruchu posiadają przy sobie średnio ponad 3 urządzenia elektroniczne. Konieczność ich częstego i czasochłonnego ładowania sprawia, że nie są to urządzenia w pełni mobilne. Dzięki ładowarce Mobion sytuacja ta ma się zmienić.

Ładowarka przenośna pojawi się na rynku do końca 2009 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)