Ładowanie smartfona w kilka minut? To możliwe!

Ładowanie smartfona w kilka minut? To możliwe!
Źródło zdjęć: © radeboj11 - Fotolia.com

17.11.2015 10:43, aktual.: 17.11.2015 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Baterie współczesnych urządzeń mobilnych bardzo często są ich piętą achillesową. Dlatego wielu producentów prowadzi intensywne badania nad zwiększeniem ich żywotności lub zmniejszeniem czasu ładowania. Do tej ostatniej kategorii należy najnowsze osiągnięcie Huawei, które chwali się, że może naładować baterię do prawie połowy jej pojemności w ciągu pięciu minut.

Chiński producent opracował baterię litowo-jonową wykorzystującą anodę pokrytą grafitem. Huawei twierdzi, że dzięki takiemu układowi jest w stanie naładować prototypową baterię 3000 mAh do 48 procent w ciągu pięciu minut. To pojemność zbliżona do tej, jaką znaleźć można w akumulatorach większości smartfonów. Mniejszy prototyp, bo o pojemności 600 mAh, może zostać naładowany do 68 procent w ciągu dwóch minut.

Choć osiągnięcie Huawei jest imponujące, nie należy spodziewać się, by w najbliższej przyszłości trafiło ono do naszych gadżetów – do osiągnięcia takiego rezultatu Chińczycy wykorzystują też specjalną, dość dużą, ładowarkę. Zanim ta technologia trafi pod strzechy będzie więc musiała doczekać się dalszej miniaturyzacji.

Dużo szybciej można się za to spodziewać premiery trzeciej wersji technologii Quick Charge. Trafi ona do chipów Qualcommu w przyszłym roku. Według zapowiedzi amerykańskiej firmy, optymalizacja algorytmów pozwoli na naładowanie baterii do poziomu 80 procent w ciągu trzydziestu pięciu minut.

Polecamy na stronach Giznet.pl: UE: Koniec neutralności sieci

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)