Kultowa gra Snake na klawiaturze

Kultowa gra Snake na klawiaturze

Kultowa gra Snake na klawiaturze
Źródło zdjęć: © YouTube
22.02.2016 15:35, aktualizacja: 22.02.2016 16:09

Snake jest fenomenalną grą. Choć wiele razy próbowano uwspółcześnić jej formułę, dodając trójwymiar czy inne elementy, to chyba każdy się zgodzi, że klasyczna odmiana Węża, którą rozpowszechniła Nokia w swoich telefonach komórkowych, jest najlepsza. Tym bardziej, że pozwala na wiele kreatywnych interpretacji.

Jedną z bardziej zabawnych wariacji Snake mogliśmy podziwiać w odtwarzaczu YouTube w 2010 roku. Tym razem mamy do czynienia z bardziej oryginalnym pomysłem. Użytkownik GitHuba pochwalił się właśnie samodzielnie stworzoną odmianą Węża. Gra uruchamiana jest na klawiaturze mechanicznej z podświetleniem. Wąż porusza się po polu położonym na znakach literowych, natomiast do sterowania wykorzystuje się strzałki.

Mythic Maniac udostępnił instrukcję i kod źródłowy na GitHubie, skąd każdy zainteresowany może go pobrać i przetestować na własnej klawiaturze. Gra docelowo została zaprojektowana na klawiaturze Corsair Vengance K70 RGB, ale programista twierdzi, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zadziała także na innych mechanikach z podświetleniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)