Koślawa klawiatura "kciukowa" na smartfony z Windows Phone?

Koślawa klawiatura "kciukowa" na smartfony z Windows Phone?

Koślawa klawiatura "kciukowa" na smartfony z Windows Phone?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
03.07.2012 11:20

Widoczna na zdjęciu wyświetlona na ekranie smartfona klawiatura to „wyciek” z prezentacji owoców pracy Microsoft Research. Jak twierdzi strona WMPowerUser, dział Microsoftu zajmujący się przygotowaniem innowacyjnych rozwiązań dopracowuje zagiętą wirtualną klawiaturę, która mogłaby trafić na ekrany smartfonów. Witryna spekuluje, że oprogramowanie przygotowywane jest z myślą o Windows Phone 8.

Zagięta klawiatura miałaby ułatwiać pisanie po ekranie kciukiem, a wersja robocza powstaje z myślą o użytkownikach praworęcznych. Aby pisanie w ten sposób faktycznie było znacznym usprawnieniem, konieczne jest też opracowanie doskonałych algorytmów autouzupełniania i autokorekty.

Zważywszy, że klawiatura prezentowana jest na HTC Trophy, jest możliwe, że działałaby także na Windows Phone 7.8.

Bez możliwości przetestowania rozwiązania pozostaje spekulować: albo klawiatura w tym kształcie faktycznie okaże się „bliska kciukowi”, intuicyjna i usprawniająca wpisywanie słów, albo wręcz przeciwnie –. tylko nieliczni użytkownicy uznają taką klawiaturę za wygodniejszą. Przekonamy się o tym, jeśli faktycznie zagięta klawiatura zostanie udostępniona użytkownikom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)