Korzystasz ze starych Windowsów? Kolejny sygnał, że czas na przesiadkę

Korzystasz ze starych Windowsów? Kolejny sygnał, że czas na przesiadkę

Korzystasz ze starych Windowsów? Kolejny sygnał, że czas na przesiadkę
Źródło zdjęć: © Fotolia
Adam Bednarek
02.02.2018 13:06

Jeszcze w tym roku ukaże się nowa wersja Microsoft Office. Tyle że nie wszyscy będą mogli z niej skorzystać. Liczby pokazują, że wiele osób może być zdenerwowanych.

Microsoft Office 2019 dostępny będzie wyłącznie dla tych, którzy posiadają system Windows 10. Użytkownicy starszych wersji, takich jak Windows 7 czy Windows 8.1, nie pobiorą najnowszej wersji programu, która powinna ukazać się w drugiej połowie 2018 roku.

Z danych NetMarketShare wynika, że Windows 7 wciąż jest najpopularniejszym systemem na rynku. Statystyki ze stycznia 2018 roku sugerują, że “siódemka” zainstalowana jest na 42 proc. maszyn. Udziały Windows 10 wynoszą z kolei nieco ponad 34 proc.

Nieco inne dane przedstawia serwis StatCounter, według którego liderem jest… Windows 10. Jego popularność wynosi 42,78 proc., podczas gdy Windowsa 7 - 41,86 proc.

Jedno jest pewne. Choć liczby się różnią, to właściwie każde statystyki potwierdzają, że Microsoft ma rację wypuszczając najnowszą wersję Office’a tylko na Windowsie 10. Sugerując się danymi z NetMarketShare gigant daje powód, by przyciągnąć tych, którzy zostali na Windowsie 7. Biorąc pod uwagę wyniki z StatCounter decyduje się przestać wspierać mniej popularny system.

A liczby pokazują, że zdenerwowanych tą decyzją nie zabraknie - leciwy Windows 7 wciąż ma wielu użytkowników, czego dowodem są zarówno badania StatCounter, jak i NetMarketShare.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (120)