Koronawirus. Pyrkon zagrożony? Premier odwołuje wszystkie imprezy masowe

Koronawirus. Pyrkon zagrożony? Premier odwołuje wszystkie imprezy masowe

Koronawirus. Pyrkon zagrożony? Premier odwołuje wszystkie imprezy masowe
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
10.03.2020 11:22

W związku z epidemią koronawirusa premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych na terenie Polski. Stawia to pod dużym znakiem zapytania Pyrkon, czyli największy w Polsce konwent komiksów, gier i fantastyki, który ma odbyć się na początku maja.

Kolejna duża impreza przeznaczona dla fanów gier, komiksów i fantastyki w Polsce może zostać odwołana przez zagrożenie epidemią koronawirusa. W lutym ofiarą był IEM 2020 w Katowicach (120 tys. odwiedzających w 2019), a przede wszystkim fani, którzy nie mogli wejść do katowickiego spodka. Impreza odbyła się bez udziału publiczności.

Kolejna tak duża impreza, czyli poznański Pyrkon (57 tys. w 2019) ma szanse nie odbyć się w ogóle, bo jego organizacja bez odwiedzających nie ma najmniejszego sensu. Pyrkon jest zagrożony, bo premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie imprezy masowe (powyżej tysiąca osób) w Polsce. Chociaż konwent w Poznaniu zaczyna się dopiero na początku maja, to nie wiadomo, ile potrwa zakaz organizacji imprez masowych.

Zwróciliśmy się do organizatorów Pyrkonu o komentarz w sprawie, artykuł zostanie zaktualizowany, gdy go otrzymamy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)