Koronawirus i zamknięte szkoły. Sprawdź, ile pamiętasz z lekcji biologii. Poziom 8. klasy podstawówki

Koronawirus i zamknięte szkoły. Sprawdź, ile pamiętasz z lekcji biologii. Poziom 8. klasy podstawówki

Koronawirus i zamknięte szkoły. Sprawdź, ile pamiętasz z lekcji biologii. Poziom 8. klasy podstawówki
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | PublicDomainPictures/pixabay (CC0 Public Domain)
Bolesław Breczko
25.03.2020 09:07, aktualizacja: 25.03.2020 12:15

Epidemia koronawiursa w Polsce doprowadziła do zamknięcia szkół i zmusiła uczniów do nauki w domu. Operon i WP pomagają ósmoklasistom utrwalić zdobytą wiedzę z biologii.

Zgodnie z zaleceniami WHO i Ministerstwa Zdrowia w czasie epidemii koronawirusa należy unikać dużych skupisk ludzkich. Wymusiło to zamknięcie szkół w krytycznym okresie - przygotowania do egzaminów ósmoklasisty. Wirtualna Polska stara się pomóc uczniom w tym trudnym czasie.

W roku szkolnym 2019/2020 egzamin ósmoklasisty przeprowadzany będzie tylko z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Biologia zostanie dodana dopiero za 2 lata jako przedmiot dodatkowy. Ale tym, którzy planują edukację w liceum w klasach o profilach ścisłych, z pewnością przyda się krótki test dla utrwalenia wiedzy. Quiz rozwiązujesz dzięki uprzejmości wydawnictwa Operon, które przygotowało serię podręczników dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych TAK ZDAM.

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna na razie nie przesunęły terminu egzaminu ósmoklasisty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. W tym momencie egzamin ma się odbyć w dniach 20-23 kwietnia 2020, jednak data ta może ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie się pogarszać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)