Kontakt z ZUS przez internet: E-wizyta zyskuje na popularności

Kontakt z ZUS przez internet: E-wizyta zyskuje na popularności18.11.2020 14:41
ZUS zachęca do kontaktu przez internet
ZUS zachęca do kontaktu przez internet
Źródło zdjęć: © Anatol Chomicz / Forum | RM, Anatol Chomicz / Forum

ZUS zachęca do kontaktu z pracownikami poprzez wideorozmowę, w ramach niedawno uruchomionej usługi E-wizyta. Jak poinformowano na Twitterze, od 19 października przeprowadzono już prawie 6 tysięcy takich konsultacji.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostosowuje się do zmieniającej się sytuacji epidemicznej w kraju i zachęca do korzystania z e-wizyty, czyli możliwości przeprowadzenia wideorozmowy z pracownikiem ZUS z wybranego oddziału. Usługa ruszyła jeszcze w październiku, a od 4 listopada jest oferowana przez kolejnych 18 placówek.

Osoba zainteresowana umówieniem spotkania musi wybrać termin między godziną 9:00 a 14:30 w dzień roboczy i być świadoma, że może się połączyć tylko z pracownikiem placówki, która jest dla niej właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. Płatnicy zostaną umówieni z pracownikiem placówki właściwej dla adresu prowadzonej działalności.

Jak umówić się na e-wizytę - tutorial [e-wizyta]

ZUS radzi, aby do rozmowy wybrać ciche miejsce z jednolitym tłem i urządzenie z kamerą; przed rozmową trzeba będzie potwierdzić swoją tożsamość, pokazując do obiektywu swój dowód osobisty. Oprócz samego zainteresowanego, w rozmowie może brać także maksymalnie jeden opiekun klienta – jego imię i nazwisko należy podać już na etapie rezerwacji E-wizyty.

Zobacz też:

Wprowadzenie E-wizyt to nie jedyna zmiana w ZUS istotna z punktu widzenia obecnej sytuacji. Koniec 2020 roku to także moment wycofania z przeglądarek obsługi technologii Flash, która obecnie wciąż jest potrzebna do działania internetowej platformy PUE ZUS. Na szczęście ZUS jest na to przygotowany: do końca roku wdrożone zostaną zmiany, po których Flash nie będzie już potrzebny. Więcej na ten temat można przeczytać na dobrychprogramach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)