Koniec wolności w systemie Android

Koniec wolności w systemie Android

31.03.2011 14:13, aktual.: 31.03.2011 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według informacji, do których dotarła redakcja Businessweeka, I która rzekomo pochodzi od głównych decydentów w ekosystemie Androida, Google chce coraz bardziej zamykać swój system.

Google podejmuje ponoć intensywne działania, by odzyskać kontrolę nad swoim systemem operacyjnym. Gigant chce zatwierdzać wszelkie jego modyfikacje, by ustabilizować platformę i zacząć dbać o jej jakość. Ruch pożądany, bowiem to, co robią producenci sprzętu z Androidem a także operatorzy komórkowi niejednokrotnie woła o pomstę do nieba. Jednak czy to nie godzi w samą filozofię Androida? W pełni otwarty system operacyjny, który może być modyfikowany przez zainteresowanych wedle życzenia?

Ta filozofia ma się zmienić. Każda modyfikacja będzie musiała ponoć być zatwierdzona przez Google’a. „Musiała”, jeśli chcesz dalej pozostać parnerem Google’a i mieć dostęp do przyszłych wersji systemu operacyjnego przed ich rynkowymi premierami. Będziesz mógł, jeśli chcesz, dalej robić z Androidem co ci się żywnie podoba, ale oznaczać to będzie, że będziesz miał dostęp do nowego systemu w momencie, gdy twoi konkurenci już dawno wprowadzają gotowe urządzenia na rynek.

Obraz
© Koniec "szaleństw" Androida, ale bardzo możliwe, że wyjdzie mu to tylko na dobre

- Android zaczął z założeniem bycia prawdziwie otwartym oprogramowaniem, ale nie zmierza już w tym kierunku –. komentuje całą sytuację Stephen Elop, dyrektor Nokii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także