Koniec UPC Polska. Oto co powinni wiedzieć klienci spółki

UPC to teraz Play
UPC to teraz Play
Źródło zdjęć: © Play
oprac. KMO

31.08.2023 19:53, aktual.: 31.08.2023 20:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartek 31 sierpnia spółka UPC Polska stała się formalnie częścią spółki P4. Jak poinformowało biuro prasowe sieci Play, UPC to teraz Play. Co w praktyce oznacza to dla klientów, którzy do tej pory korzystali z usług UPC Polska?

Play poinformował o zakończeniu ostatniego etapu integracji z UPC Polska. Cały proces rozpoczął się w kwietniu 2022 r., kiedy doszło do przejęcia UPC Polska przez P4 od Liberty Global za 7,013 mld zł. Jean Marc Harion, prezes zarządu Play, podkreślał wówczas: "Łączymy dziś największą i najnowocześniejszą sieć mobilną z najszybszym internetem światłowodowym oraz najbogatszą ofertą telewizji i rozrywki. Razem, dzięki utalentowanym i fantastycznym zespołom Play i UPC, zdefiniujemy na nowo konwergencję z korzyścią dla klienta".

Koniec UPC Polska - co to oznacza dla klientów?

UPC znika z polskiego rynku, ale klienci spółki nie mają powodów do obaw. Play na swojej stronie przekazał, że spółka "wstąpiła w dotychczasowe prawa i obowiązki UPC". Szczegółowo wyjaśnił również, że bez zmian dla dotychczasowych klientów UPC Polska pozostają:

  • Wszystkie usługi;
  • Cena usług;
  • Numer konta bankowego, na który należy opłacać rachunki;
  • Sposób dostarczenie rachunku;
  • Czas trwania umowy Sprzęt;
  • Dostęp do Mojego UPC.

UPC znika z polskiego rynku - co zmienia się dla klientów?

Zmianie natomiast ulega to, że od teraz dla klientów UPC Polska usługodawcą jest P4 sp. z o.o. Wiąże się to ze zmianą adresu korespondencyjnego, a także nadawcy komunikacji informacyjnej oraz marketingowej. Warto też wiedzieć, że przestanie działać strona www[.]upc.pl. Od teraz klienci UPC Polska będą mogli znaleźć interesujące ich informacje, korzystając z oficjalnej witryny internetowej Play.

Wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego UPC Polska staje się formalnie częścią spółki P4, która przejęła wszelkie prawa i obowiązki UPC Polska. Oznacza to, że obecni klienci UPC Polska mogą nadal wygodnie korzystać ze swoich usług na dotychczasowych warunkach. Zarówno czas trwania umów, wysokość opłat jak i dane rachunku bankowego do dokonywania wpłat pozostają niezmienione.

poinformowało Play w komunikacie prasowym
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także