Koniec pilotów do TV. Porozmawiaj z telewizorem

Koniec pilotów do TV. Porozmawiaj z telewizorem
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

02.03.2012 10:00, aktual.: 02.03.2012 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Technologia Smart interaction sprawia, że my sami stajemy się pilotami.

Jeszcze w 201. roku Microsoft pokazał, że gracze mogą wyrzucić tradycyjne kontrolery do konsol przez okno. System Kinect pozwolił na sterowanie poczynaniami bohaterów gier za pomocą gestów. Urządzenie potrafi rozpoznać twarze graczy, dokładnie odwzorowuje ich ruchy, a nawet samo robi zdjęcia, gdy przyjmiemy śmieszną pozę. Skoro człowiek stał się kontrolerem do konsoli, to czemu nie miałby się stać pilotem do telewizora? Gdy spojrzeć na rzesze graczy posiadających Microsoft Kinect, aż dziw bierze, że podobna technologia dopiero teraz zagościła w telewizorach.

Smart interaction - technologia, która zabije pilota

Na początku bieżącego roku w Las Vegas, na największych światowych targach elektroniki, Samsung pokazał telewizory wyposażone w nowy sposób sterowania. Technologia koreańskiego producenta nosi nazwę Smart Interaction (ang. mądra interakcja) i obejmuje rozpoznawanie twarzy, gestów oraz mowy. Mówiąc do telewizora, możemy go włączyć bądź wyłączyć, regulować poziom głośności i aktywować wybrane aplikacje. Głosem można też aktywować wyszukiwarkę internetową i wprowadzić hasła do wyszukiwania. Samsung nie zapomniał o Polakach i technologia będzie dostępna także w naszym języku.

W praktyce oznacza to, że telewizor włączymy, wydając mu odpowiednie polecenie, następnie urządzenie rozpozna naszą twarz i zastosuje przypisane do nas ustawienia. Niczym konta użytkowników w Windows, każdy domownik będzie mógł mieć przypisany odrębny układ kanałów telewizyjnych, aplikacji lub ustawień samego odbiornika. Co więcej, technologia została tak pomyślana, by nie reagować na szumy otoczenia. Oznacza to, że nie musimy się obawiać, że przypadkowo przełączymy kanał, rozmawiając z domownikami podczas oglądania reklam na Polsacie.

2012 rokiem telewizyjnych innowacji

Smart interaction to nie jedyne rozwiązanie wprowadzone w tym roku do telewizorów Samsunga. Dostaniemy również aplikacje w chmurze, filmy i programy na żądanie, a za rok zestaw modernizacyjny, który pozwoli w prosty sposób unowocześnić nasz "stary" telewizor. Samsung co prawda jako pierwszy pokazał nowe rozwiązania, ale możemy być pewni, że konkurencja nie pozostanie w tyle i niedługo zobaczymy w sklepach całą gamę telewizorów z naklejkami na obudowach podkreślającymi naszpikowanie odbiornika "inteligentnymi" technologiami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (365)
Zobacz także