Koniec opłat roamingowych w UE od 2017 roku

Koniec opłat roamingowych w UE od 2017 roku

Koniec opłat roamingowych w UE od 2017 roku
Źródło zdjęć: © Fotolia
28.10.2015 09:53, aktualizacja: 28.10.2015 11:43

Od 15 czerwca 2017 roku nie będziemy płacić za roaming w ramach Unii Europejskiej, a już 30 kwietnia 2016 roku w życie wchodzą drastyczne obniżki stawek.

Warto skorzystać z usługi Wi-Fi calling, która umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych i wysyłania wiadomości tekstowych za pomocą hot-spota. Wi-Fi calling można zaimplementować jako aplikację lub wykorzystać wbudowany komunikator, zgodny ze standardem 3GPP.

Wi-Fi Calling dające możliwość prowadzenia rozmów głosowych wszędzie tam gdzie jest zasięg sieci Wi-Fi. W odróżnieniu od popularnych komunikatorów internetowych, korzystanie z Wi-Fi Calling umożliwia przeprowadzanie rozmów z własnego telefonu w taki sam jak dotychczas sposób –. z użyciem własnego numeru telefonu komórkowego, dialera czy książki kontaktów.

Aby obniżyć koszty warto także roważyć zakup karty SIM lokalnego operatora i zasilanie konta komunikatorów głosowych, takich jak Skype. Wprowadzenie Wi-Fi calling może spowodować, że użytkownicy nie będą szukać alternatywnych sposobów na korzystanie z połączeń głosowych. Pamiętajmy, że opłaty roamingowe zostaną zniesione w UE, a zatem w pozostałych rejonach świata będziemy nadal płacili drogo za połączenia.

  1. proc. przepytanych użytkowników deklaruje chęć dzwonienia częściej, jeśli operator ich sieci komórkowej wprowadzi usługę Wi-Fi calling. Osoby korzystające ze smartfonów, podróżujący do innych krajów, zostali również zapytani o udział wiadomości tekstowych, połączeń głosowych i internetu mobilnego w codziennej komunikacji. 30 proc. komunikacji odbywa się za pomocą połączeń głosowych, 46 proc. za pomocą internetu (głównie poprzez korzystanie z hot-spotów). Za resztę komunikacji odpowiadają wiadomości tekstowe. Jak zatem widać, chcemy korzystać z telefonów za granicą, jednak problemem są wysokie opłaty.

Źródło: Telepolis.pl / WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)