Koniec książek w szkole - czas na elektroniczne podręczniki

Koniec książek w szkole - czas na elektroniczne podręczniki

Koniec książek w szkole - czas na elektroniczne podręczniki
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
10.06.2009 11:41, aktualizacja: 10.01.2012 12:28

Gubernator Kalifornii Arnold
Schwarzenegger zapowiedział realizację projektu mającego
doprowadzić do zastąpienia papierowych podręczników szkolnych
urządzeniami cyfrowymi w szkołach państwowych.

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger zapowiedział realizację projektu mającego doprowadzić do zastąpienia papierowych podręczników szkolnych urządzeniami cyfrowymi w szkołach państwowych.

"Dzieci, jak wszyscy wiecie, są dziś przyzwyczajone do słuchania muzyki na sprzęcie cyfrowym i w internecie, do oglądania telewizji i filmów w sieci. Korzystają z (serwisów społecznościowych takich jak) Twitter czy Facebook" - oświadczył Schwarzenegger, zapowiadając nowy projekt.

Już w tym roku tradycyjne papierowe podręczniki z matematyki i nauk ścisłych mają zostać zastąpione elektroniczną wersją.

Obraz

"Moim zdaniem podręczniki szkolne są przestarzałe. Nie ma powodu, by nasze szkoły uczyły uczniów z tych staroświeckich, ciężkich i drogich książek" - powiedział gubernator.

"W Kalifornii znajduje się Dolina Krzemowa. Jesteśmy światowym centrum technologii i innowacji, więc stać nas na więcej" - podkreślił. Jak dodał, Kalifornia - najludniejszy amerykański stan - jako pierwsza wystąpiła z taką inicjatywą.

Nowy projekt został zapowiedziany w momencie, gdy Schwarzenegger stara się ograniczyć wydatki wobec deficytu budżetowego Kalifornii szacowanego na 2. mld dol.

Przeciętna cena podręcznika drukowanego wynosi 10. dol. Schwarzenegger szacuje, że już w pierwszym etapie zaoszczędzi dzięki nowemu projektowi 300-400 mln dol.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)