Koniec książek w szkole - czas na elektroniczne podręczniki

Koniec książek w szkole - czas na elektroniczne podręczniki
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

10.06.2009 11:41, aktual.: 10.01.2012 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gubernator Kalifornii Arnold
Schwarzenegger zapowiedział realizację projektu mającego
doprowadzić do zastąpienia papierowych podręczników szkolnych
urządzeniami cyfrowymi w szkołach państwowych.

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger zapowiedział realizację projektu mającego doprowadzić do zastąpienia papierowych podręczników szkolnych urządzeniami cyfrowymi w szkołach państwowych.

"Dzieci, jak wszyscy wiecie, są dziś przyzwyczajone do słuchania muzyki na sprzęcie cyfrowym i w internecie, do oglądania telewizji i filmów w sieci. Korzystają z (serwisów społecznościowych takich jak) Twitter czy Facebook" - oświadczył Schwarzenegger, zapowiadając nowy projekt.

Już w tym roku tradycyjne papierowe podręczniki z matematyki i nauk ścisłych mają zostać zastąpione elektroniczną wersją.

Obraz

"Moim zdaniem podręczniki szkolne są przestarzałe. Nie ma powodu, by nasze szkoły uczyły uczniów z tych staroświeckich, ciężkich i drogich książek" - powiedział gubernator.

"W Kalifornii znajduje się Dolina Krzemowa. Jesteśmy światowym centrum technologii i innowacji, więc stać nas na więcej" - podkreślił. Jak dodał, Kalifornia - najludniejszy amerykański stan - jako pierwsza wystąpiła z taką inicjatywą.

Nowy projekt został zapowiedziany w momencie, gdy Schwarzenegger stara się ograniczyć wydatki wobec deficytu budżetowego Kalifornii szacowanego na 2. mld dol.

Przeciętna cena podręcznika drukowanego wynosi 10. dol. Schwarzenegger szacuje, że już w pierwszym etapie zaoszczędzi dzięki nowemu projektowi 300-400 mln dol.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także