Kompaktowa wieża. Doskonały dźwięk w dobrej cenie

Kompaktowa wieża. Doskonały dźwięk w dobrej cenie

Kompaktowa wieża. Doskonały dźwięk w dobrej cenie
Źródło zdjęć: © iStock.com
18.09.2019 10:43, aktualizacja: 18.09.2019 11:25

Niewielki, kompaktowy sprzęt gający powoli wypiera wielkie i zawalające miejsce zestawy wież stereo. Niewielka obudowa kryje to samo co ogromne urządzenia sprzed dekady lub dwóch. Jakość dźwięku będzie o wiele lepsza.

Obecnie miniaturowe wieże odtwarzają muzykę z różnorodnych źródeł, a dodatkowo oferują użytkownikowi zadowalającą jakość dźwięku w atrakcyjnej cenie. To czyni z nich doskonały sprzęt do słuchania muzyki w dobrej jakości.

Miniaturowa wieża to sposób nie tylko na zaaranżowanie w salonie strefy do słuchania muzyki, ale również wzbogacenie dźwięku wypływającego z telewizora. Dzięki temu poprawisz swoje wrażenia podczas filmowych wieczorów.

Duża czy mała

Miniwieża, dzięki kompaktowemu rozmiarowi, to doskonałe rozwiązanie zarówno do salonu, jak i sypialni czy gabinetu. Wszystkie niezbędne elementy umieszczono w niewielkiej jednostce centralnej, do której dołączono dwie kolumny. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych kabli ani przepięć, wystarczy podłączyć je do prądu i cieszyć się muzyką w wysokiej jakości.

Obraz
© iStock.com | ronstik

Nowoczesne wieże musiały iść na pewien kompromis, by utrzymać kompaktowy charakter. Przestarzałe odtwarzacze kaset magnetofonowych odeszły do lamusa, ustępując miejsca bardziej praktycznym rozwiązaniom. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by z pomocą wieży słuchać muzyki zarówno z tradycyjnych płyt CD lub DVD, jak i Blu-Ray, pendrive'ów czy kart pamięci. Urządzenia w nieco wyższej cenie umożliwiają słuchanie muzyki i sterowanie odtwarzaczem z poziomu smartfona dzięki technologii Bluetooth. To bardzo wygodne rozwiązanie, które przypadnie do gustu amatorom urządzeń mobilnych.

Zwróć uwagę na parametry

Pod względem parametrów poszczególne modele nie odbiegają zbytnio od swoich większych poprzedników, a nawet je przewyższają. Czynnikiem, na który musisz zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest moc całego zestawu. Im jest większa, tym głośniej są w stanie grać głośniki. Zwróć przy tym uwagę nie na moc muzyczną, którą osiąga się w warunkach studyjnych, ale moc nominalną, która oznacza to, jak długo sprzęt będzie w stanie pracować bez narażenia się na uszkodzenie. Im będzie wyższa, tym głośniejszy i czystszy dźwięk będzie w stanie wydobywać się z głośników.

Sprawdź również, jakie dodatkowe wyposażenie oferują poszczególne modele. Dla fanów niskich tonów obowiązkowym komponentem będzie dodatkowy subwoofer. Przyda się również w momencie, gdy zdecydujesz się podłączyć wieżę do telewizora. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektów jak w kinie domowym.

Zintegrowana czy tradycyjna?

Miniaturowe wieże dzielimy na modele wyposażone w osobne głośniki oraz te, w których są one zintegrowane. Modele ze zintegrowanymi głośnikami zajmują niewiele miejsca, co pozwala na większą elastyczność, jeśli chodzi o ustawienie sprzętu. Z drugiej strony odtwarzacze z głośnikami wolnostojącymi są sporo tańsze niż wieża zintegrowana o podobnych parametrach. Niska cena przekłada się na większą popularność.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)