Komórkowa kamera 3D od Sharpa

Komórkowa kamera 3D od Sharpa

Komórkowa kamera 3D od Sharpa
14.05.2010 00:50, aktualizacja: 14.05.2010 09:20

Po co komu telewizor 3D, skoro prawie nikogo nie stać na kamerę potrafiącą nagrywać wysokiej rozdzielczości filmy 3D? Wygląda na to, że niedługo kamery 3D staną się bardzo tanie i trafią... do telefonów komórkowych.

Sharp zaprezentował miniaturowy moduł wideo przygotowany z myślą o telefonach komórkowych, który jest w stanie rejestrować płynne filmy 3D o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Na samym module składającym się z 2 kamer sprawa się jednak nie kończy.

Całość musi być obrobiona w czasie rzeczywistym tak, aby końcowy plik miał zsynchronizowaną kolorystykę, jasność i warstwy obrazu nałożone na siebie w sposób umożliwiający proste uzyskanie efektu 3D.

Obróbka będzie wymagała zatem znacznie większej mocy obliczeniowej niż ta potrzeba do nagrywania wideo HD w 2D. Całością zajmie się jednak zintegrowany chip, więc zabawa w wideo 3D nie będzie się w finalnej wersji różniła od zwyczajnego nagrywania filmów.

Sharp wciąż udoskonala sterowniki i algorytmy kodowania, na pierwsze przykładowe pliki (zdjęcia i filmy) poczekać musimy do lipca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)