Komórkowa kamera 3D od Sharpa

Komórkowa kamera 3D od Sharpa

14.05.2010 00:50, aktual.: 14.05.2010 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po co komu telewizor 3D, skoro prawie nikogo nie stać na kamerę potrafiącą nagrywać wysokiej rozdzielczości filmy 3D? Wygląda na to, że niedługo kamery 3D staną się bardzo tanie i trafią... do telefonów komórkowych.

Sharp zaprezentował miniaturowy moduł wideo przygotowany z myślą o telefonach komórkowych, który jest w stanie rejestrować płynne filmy 3D o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Na samym module składającym się z 2 kamer sprawa się jednak nie kończy.

Całość musi być obrobiona w czasie rzeczywistym tak, aby końcowy plik miał zsynchronizowaną kolorystykę, jasność i warstwy obrazu nałożone na siebie w sposób umożliwiający proste uzyskanie efektu 3D.

Obróbka będzie wymagała zatem znacznie większej mocy obliczeniowej niż ta potrzeba do nagrywania wideo HD w 2D. Całością zajmie się jednak zintegrowany chip, więc zabawa w wideo 3D nie będzie się w finalnej wersji różniła od zwyczajnego nagrywania filmów.

Sharp wciąż udoskonala sterowniki i algorytmy kodowania, na pierwsze przykładowe pliki (zdjęcia i filmy) poczekać musimy do lipca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)