Kolorowy e-papier od 2010 roku

Kolorowy e‑papier od 2010 roku

Kolorowy e-papier od 2010 roku
01.12.2009 13:45

Trzech producentów chce w przyszłym roku rozpocząć sprzedaż kolorowych i giętkich wyświetlaczy z e-papieru. Jak informuje serwis DigiTimes, zapowiedziały to firmy AU Optronics (AUO), Delta Electronics i Prime View International (PVI) podczas konferencji zorganizowanej przez tajwański instytut badawczy ITRI. Cała trójka wyraziła jednak sceptycyzm, jeśli chodzi o to, jak szybko przyjmą się takie urządzenia.

PVI, który w czerwcu przejął za 21. milionów dolarów firmę E-Ink – pioniera branży e-papieru – zamierza już w pierwszej połowie przyszłego roku dostarczyć giętkie modele 6-calowych i 9,7-calowych wyświetlaczy. W drugim półroczu mają się natomiast pojawić urządzenia kolorowe. Producent nie planuje jednak egzemplarzy większych niż 14-calowe, ponieważ wyświetlacze są zarezerwowane wyłącznie dla urządzeń przenośnych.

Obraz

Także Delta i AUO chcą na początek zaprezentować giętkie, a w drugim półroczu kolorowe wyświetlacze e-papieru. Całkiem niedawno firma telekomunikacyjna Qualcomm zapowiedziała na jesień 201. roku rozpoczęcie sprzedaży kolorowych urządzeń Mirasol.

Chun-Ting Liu, wiceprezes zajmującej się produkcją wyświetlaczy LCD firmy AUO i jednocześnie przewodniczący rady nadzorczej spółki SiPix specjalizującej się w e-papierze (AUO jest jej większościowym udziałowcem), spodziewa się w 2010 roku niewielkiego udziału kolorowych i giętkich e-wyświetlaczy w całym rynku tych urządzeń. Jako powód podaje ich raczej umiarkowaną wydajność, co oznacza bardzo małą prędkość przełączania i niedostateczne nasycenie barw. Liu wezwał zarazem tajwańskich producentów, by w większym stopniu skoncentrowali się na interfejsach użytkownika i aplikacjach niż doskonaleniu samego sprzętu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)