Kolejny Polak zwycięża w wyzwaniach Imagine Cup 2015

Kolejny Polak zwycięża w wyzwaniach Imagine Cup 2015

Kolejny Polak zwycięża w wyzwaniach Imagine Cup 2015
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.02.2015 12:44, aktualizacja: 19.02.2015 13:14

Polska po raz kolejny triumfuje w Code Hunt Challenge, czyli serii dodatkowych, międzynarodowych wyzwań z zakresu programowania, towarzyszących konkursowi Imagine Cup.

Adam Żychowski - student warszawskiej Politechniki - nie miał sobie równych w styczniowej odsłonie wyścigu kodowania i otrzyma główną nagrodę w wysokości 100. dolarów. W trakcie pięciu dotychczasowych zmagań Code Hunt Challenge polscy studenci już dwukrotnie zajmowali najwyższe miejsce.

W październikowej odsłonie wyzwania triumfatorem konkursu był Dawid Bugajewski, studiujący na co dzień na Wojskowej Akademii Technicznej. Wśród ośmiu finalistów tej edycji znalazło się także dwóch innych Polaków: Piotr Frocisz oraz styczniowy zwycięzca - Adam Żychowski.

Wyzwanie Code Hunt Challenge, będące częścią Imagine Cup, to gra, dzięki której zawodnicy mogli podnieść swoje umiejętności w programowaniu oraz zdobyć nagrody pieniężne. W każdy trzeci weekend miesiąca, aż do końca kwietnia 201. r., będzie się pojawiać nowe, 48-godzinne wyzwanie. Najlepsze i najszybsze rozwiązanie zadania gwarantuje 1000 dolarów, a dodatkowo każdy zawodnik bierze udział w loterii, w której główną nagrodą jest 5000 dolarów.

Kolejna edycja wyzwania rozpocznie się 2. lutego o godz. 01.01 czasu środkowoeuropejskiego. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zarejestrować się na stronie Code Hunt Challenge. Trenowanie umiejętności kodowania za pośrednictwem strony jest możliwe także poza trwaniem wyzwania.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)