Kolejny monitor Philips z czujnikiem ErgoSensor

Kolejny monitor Philips z czujnikiem ErgoSensor
13.11.2012 11:54
Kolejny monitor Philips z czujnikiem ErgoSensor
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Monitor, który zadba ergonomię pracy przy komputerze teraz w 23-calowej wersji z matrycą IPS

Działanie czujnika ErgoSensor

Podobnie jak jego 24-calowy poprzednik, monitor Philips 231P4QRYES wyposażony jest w czujnik ErgoSensor, który monitoruje postawę użytkownika oraz czas spędzany przed ekranem. Kamera oparta na matrycy CMOS wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi. Kiedy siedzimy w nieodpowiedniej odległości (mniejszej niż 7. cm lub większej niż 90 cm) lub przechylamy głowę pod kątem większym niż 15 stopni, na ekranie monitora pojawi się komunikat zachęcający do przybliżenia/oddalenia się od ekranu lub wyprostowania głowy. Odpowiednia ikonka zasygnalizuje również konieczność zrobienia przerwy, w przypadku kiedy będziemy pracować przy monitorze bez przerwy dłużej niż godzinę.

Wbudowany w monitor czujnik rejestruje także oddalenie się użytkownika od komputera, przez co następuje automatyczne przyciemnienie wyświetlacza, a następnie przejście w tryb gotowości. Rozwiązanie to zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Z kolei klasyczny wyłącznik z boku obudowy pozwala na całkowite odcięcie zasilania.

Duże możliwości regulowania

Konstrukcja ergonomicznej i stabilnej podstawy SmartErgoBase umożliwia regulację wysokości ekranu w zakresie do 13. mm, pochylanie w zakresie 25 stopni, obracanie do 65 stopni w prawo lub w lewo, a także 90 stopni w pionie (pivot). Pozwala to dostosować ustawienia monitora do naszego wzrostu, co sprzyja utrzymywaniu właściwej postawy podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

288759192591153299

Parametry techniczne

Monitor Philips 231P4QRYES jest podświetlany układem białych diod LED. Wyświetla obraz o maksymalnej rozdzielczości 1920×108. px, formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 i typowym kontraście 1000:1. Dzięki zastosowaniu matrycy IPS monitor dokładnie odwzorowuje kolory oraz charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia, wynoszącymi 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Za pomocą funkcji SmartImage możemy korzystać z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, m.in. Biuro, Zdjęcia, Film, Gra czy tryb Ekonomiczny. Dzięki oprogramowaniu SmartControl Premium możliwe jest także ręczne ustawianie parametrów obrazu.

23-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor wyposażony jest w głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, cztery porty USB, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Pozwala to na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń, np. odtwarzacza Blu-ray, kamery internetowej, napędów przenośnych czy drukarki oraz korzystanie z nich bez potrzeby przepinania kabli. Philips 231P4QRYES przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100x10. mm.

Energooszczędność monitora oraz dbałość producenta o aspekty ekologiczne potwierdzają certyfikaty EPEAT Gold, EnergyStar 5.0. ROHS i TCO Edge. W trybie ECO model ten pobiera 18 W, jego obudowa nie zawiera PCW/BFR, a ponad 65 proc. użytego plastiku pochodzi z recyklingu.

Monitor waży 5,2. kg przy wymiarach 547x515x220 mm (z podstawą).

Gwarancja: 3 lata door-to-door
Cena: 136. zł

Specyfikacja:

288759192591612051
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)